travis scott fortnite
Źródło: materiały prasowe

Koncert znanego rapera w Fortnite przyczynił się do kolejnego rekordu

Artur ŁokietekArtur Łokietek
24 Kwietnia 2020

Fortnite znów osiąga szczyty popularności. Tym razem głównym sprawcą jest koncert znanego rapera. W wielkim wydarzeniu w grze uczestniczyło wiele milionów graczy, a sam raper nie może wyjść z podziwu wobec społeczności tego obecnie najpopularniejszego tytułu battle royale.

Fortnite już któryś raz organizuje różne wydarzenia czy koncerty. Tym razem raper Travis Scott przebił wszystko, co w grze działo się do tej pory.

Kolejny rekord dla Fortnite

Choć produkcja Epic Games ma swoich zagorzałych zwolenników i równie oddanych przeciwników, nie da się pominąć faktu, że Fortnite jest na ten moment najbardziej znaną grą gatunku battle royale. Sama produkcja wywodzi się ze średnio udanej co-opowej strzelanki, a fakt, że wspomniany tryb jest zupełnie darmowy, przyczynił się do ogromnej liczby graczy na świecie, którzy regularnie walczą i budują. Jednak to sama polityka wydawcy powoduje ogromne zainteresowanie tytułem - już wcześniej gracze mogli w grze wziąć udział w koncercie DJ-a Marshmello, a nawet obejrzeć fragment dziewiątej części "Gwiezdnych Wojen". Tym razem padł kolejny rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników, a doliczając do tego widzów z różnych serwisów streamingowych oznacza to, że ciężko będzie komukolwiek przebić takie osiągnięcie.

Travis Scott w wirtualu

Minionej nocy odbył się wirtualny koncert rapera Travisa Scotta, który przed graczami zaprezentował swój najnowszy utwór. Co ciekawe, nie jest to jednorazowe wydarzenie, gdyż raper bierze udział w pewnego rodzaju trasie koncertowej w produkcji Epic Games. Trasa nazywa się "Astronomical", a sam wykonawca powróci na serwery nawet dziś (o godzinie 16), w sobotę 25 kwietnia o 6:00 rano i 17:00 oraz w niedzielę 26 kwietnia równo o północy. Same koncerty odbywają się w Sweaty Sands i można tam wejść na pół godziny przed startem wydarzenia. Pierwszy jego koncert oglądało jednocześnie aż 12,4 miliona graczy! Doliczmy do tego statystyki z usług streamingowych, takich jak YouTube (1,2 miliona), Twitch (833 tysięcy) czy Mixer (25 tysięcy), a prezentują się naprawdę godne podziwu liczby. "Szczerze mówiąc, dziś był jeden z najbardziej inspirujących dni. Kocham każdego z was. Wiem, że obecne czasy są dla nas dziwne, ale możliwość poszalenia gdziekolwiek jest niesamowita. Kocham Was całym sobą!" - napisał na Twitterze wykonawca.

Zobacz także:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  3. Akademia Sztuki wojennej padła ofiarą hakerskiego ataku. Służby poszukują winnych
  4. Moment przełomowy w poszukiwaniu szczepionki. Ruszyły pierwsze w Europie testy na ludziachNastępny artykuł