Techgame.pl
Riot Games logo

materiały prasowe

FPS od twórców League of Legends to trochę CS: GO, a trochę Overwatch

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Riot Games zorganizowało specjalny pokaz dla prasy na którym zaprezentowało Project Ares, czyli sieciową strzelankę. Okazuje się, że twócy dużo inspiracji czerpali z innych tytułów.

W zeszłym roku Riot Games zaszalało. Studio, które do tej pory skupiało się głównie na wspieraniu swojego flagowego tytułu, czyli gry League of Legends, zapowiedziało parę nowych pozycji, a każda z nich reprezentować ma inny gatunek. Mamy więc bijatykę, hack'n'slasha i FPS'a, czyli właśnie niezatytułowany jeszcze Project Ares.

Project A jak "Ale na to czekamy"

Dziennikarze obecni na pokazie donoszą, że Project Ares to gra silnie inspirowana CS: GO. Głównym trybem zabawy ma być podkładanie bomby, a sama rozgrywka w widocznym stopniu przypomina produkcję Valve - liczą się głównie umiejętności gracza i taktyka. W grze znajdzie się podział na klasy/postacie rodem z Overwatch, jednak jest to element, który nie będzie aż tak mocno decydował o przebiegu starć, głównie dlatego, że bazowe statystyki postaci mają być takie same dla każdej klasy. Jeden strzał z podstawowej broni w głowę zabija przeciwnika na miejscu, więc potyczki w znacznym stopniu kojarzą się ze wspomnianym Counter-Strike'em. Umiejętności postaci kupuje się przed daną rundą, ale nie wpływają one znacznie na wynik meczu, bo używa się ich stosunkowo rzadko i są głównie defensywne. Dużo pochwał zdobyły też projekty map. Wiadomo też, że Riot kreuje swego rodzaju uniwersum, ale póki co nie wiadomo nic na ten temat, oprócz tego, że trochę przypomina Overwatcha.

Dziennikarze chwalili też Riot Games za duże przywiązanie do technikaliów. Studio chce pozbyć się cheaterów, nie dopuszczać do problemów z serwerami, pingiem i innymi klasycznymi bolączkami tytułów multiplayer. Data premiery Project Ares nie jest na razie znana, ale czekamy z niecierpliwością na nowy tytuł autorów hitowej MOBY.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >