Grafika GOG GALAXY informująca o rozpoczęciu współpracy z Epic Games Store.
Źródło: Twitter

GOG GALAXY łączy się Epic Games Store. Wiemy na czym polegać będzie współpraca

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Lipca 2020

Platforma GOG GALAXY rozpoczyna współpracę z kolejnym dużym graczem na rynku gier. Tym razem chodzi o Epic Games Store, czyli bezpośredniego konkurenta Steama.

Epic Games Store szturmem wdarło się na rynek i zaczęło walkę z największą platformą tego typu, czyli Steamem.

GOG GALAXY 2.0 otwiera się na nowego partnera

Za pomocą platformy GOG GALAXY można zarządzać kolekcjami gier z innych sklepów związanych z grami. Na liście znajduje się między innymi Steam, GOG, Origin, uPlay czy Microsoft Store. Teraz do “rodzinki GOG-a" dołącza również Epic Games Store, platforma, która zyskała sobie rzeszę fanów dzięki udostępnianiu ciekawych i często hitowych gier zupełnie za darmo (najgłośniejsza darmowa gra, to oczywiście GTA V).

Co zyskamy dzięki tej współpracy

Dzięki integracji GOG-a i Epic Games Store zyskamy możliwość zarządzania grami zakupionymi w EGS z poziomu aplikacji GOG GALAXY 2.0. Twórcy GOG-a znaleźli ciekawą alternatywę dla swojej platformy, postanowili wycofać się z konkurowania z innymi sklepami internetowymi i dali możliwość korzystania z bibliotek tychże sklepów za pomocą swojej aplikacji. Aby z tego korzystać, musimy mieć zainstalowane platformy konkurencji, jednak nie musimy włączać każdej z osobna, co daje wymierne skutki chociażby w oszczędzaniu pamięci RAM.

Następny artykuł