Grafika GOG GALAXY informująca o rozpoczęciu współpracy z Epic Games Store.
Źródło: Twitter

GOG GALAXY łączy się Epic Games Store. Wiemy na czym polegać będzie współpraca

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Lipca 2020

Platforma GOG GALAXY rozpoczyna współpracę z kolejnym dużym graczem na rynku gier. Tym razem chodzi o Epic Games Store, czyli bezpośredniego konkurenta Steama.

Epic Games Store szturmem wdarło się na rynek i zaczęło walkę z największą platformą tego typu, czyli Steamem.

GOG GALAXY 2.0 otwiera się na nowego partnera

Za pomocą platformy GOG GALAXY można zarządzać kolekcjami gier z innych sklepów związanych z grami. Na liście znajduje się między innymi Steam, GOG, Origin, uPlay czy Microsoft Store. Teraz do “rodzinki GOG-a" dołącza również Epic Games Store, platforma, która zyskała sobie rzeszę fanów dzięki udostępnianiu ciekawych i często hitowych gier zupełnie za darmo (najgłośniejsza darmowa gra, to oczywiście GTA V).

Polska bijatyka Hellish Quart to oparte na fizyce potyczki szermiercze. Poczujesz się jak WołodyjowskiPolska bijatyka Hellish Quart to oparte na fizyce potyczki szermiercze. Poczujesz się jak WołodyjowskiCzytaj dalej

Co zyskamy dzięki tej współpracy

Dzięki integracji GOG-a i Epic Games Store zyskamy możliwość zarządzania grami zakupionymi w EGS z poziomu aplikacji GOG GALAXY 2.0. Twórcy GOG-a znaleźli ciekawą alternatywę dla swojej platformy, postanowili wycofać się z konkurowania z innymi sklepami internetowymi i dali możliwość korzystania z bibliotek tychże sklepów za pomocą swojej aplikacji. Aby z tego korzystać, musimy mieć zainstalowane platformy konkurencji, jednak nie musimy włączać każdej z osobna, co daje wymierne skutki chociażby w oszczędzaniu pamięci RAM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy oficjalne polskie ceny NBA 2K21 na konsole nowej generacji. Jest drożej, ale nie jest źle
  2. Sony może kontrolować sprzedaż PlayStation 5. Nie kupicie więcej, niż jednej sztuki
  3. Powstała pełnoprawna gra komputerowa o Grudziądzu, a Cyberpunka dalej nie ma
  4. Minecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowego

Następny artykuł