Statek na morzu
Źródło: Unsplash

Google połączy Amerykę z Europą. Niezwykle ambitne plany firmy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
31 Lipca 2020

Jak donosi BBC, Google ma w planach stworzenie podwodnego kabla łączącego Amerykę i Europę. Ma to zapewnić lepsze połączenie i poprawę jakości łącza internetowego. Nie jest to jedyny taki projekt zaplanowany na najbliższe lata.

Google połączy USA i Europę. Wszystko dzięki wykorzystaniu bardzo długiego kabla.

Podmorski kabel internetowy

Jak donosi BBC, amerykański gigant informatyczny Google zamierza połączyć Stany Zjednoczone z Wielką Brytanią i Hiszpanią. Google zapewnia, że podmorski kabel telekomunikacyjny będzie zbudowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Ma on pomóc w poprawie jakości i dostępności stabilnego łącza, a także zwiększeniu jego przepustowości. Według planów giganta z Mountain View kabel ma łączyć Nowy Jork z Bude w Kornwalii w WIelkiej Brytanii oraz z Bilbao w Hiszpanii. Jego uruchomienie zaplanowane zostało na 2022 rok.

W Polsce pojawiły się tajemnicze przesyłki z Chin. Nie otwierajcie podejrzanych nasionW Polsce pojawiły się tajemnicze przesyłki z Chin. Nie otwierajcie podejrzanych nasionCzytaj dalej

Google wyjaśnia

Google inwestuje w podmorską technologią łączności, gdyż zdaniem analityków tej firmy, stanowi ona aż 98 procent całkowitego przesyłu danych w sieci! Google wyjaśnia, że nowy kabel ma nazywać się Grace Hopper (na cześć pionierki amerykańskiej informatyki i oficera amerykańskiej marynarki wojennej zmarłej w 1992 roku) i stanowić już będzie czwarty tego rodzaju kabel należacy wyłącznie do Google. Zazwyczaj tego typu przedsięwzięcia tworzone są przez wielkie konsorcja bądź różne zrzeszone firmy.

Wizz Air odwołuje loty do Polski z trzech popularnych krajów turystycznychWizz Air odwołuje loty do Polski z trzech popularnych krajów turystycznychCzytaj dalej

Większa potrzeba łączności

Analitycy wyjaśniają, że Google stawia na własne technologie, gdyż to one pozwalają firmie na samodzielne dostosowanie optymalnego ich zasięgu i położenia, a także pozwoli na zmniejszenie kosztów operacyjnych w kwocie opłat za użytkowanie magistral telekomunikacyjnych firm trzecich. Warto jednak wspomnieć, że podobne rozwiązania budują się także w innych rejonach świata - Facebook i Microsoft mają w planach uruchomić do 2024 roku niezwykle długi, bo mierzący 37 tysięcy kilometrów transatlantycki kabel Marea oplatający cały kontynent afrykański.

Zobacz także:

  1. Biedronka znalazła sposób, jak zrobić zakupy w niedziele niehandlową. Wystarczył jeden prosty krok
  2. Polska z najlepszymi mapami na świecie. Najnowszy ranking Google nie pozostawia wątpliwości
  3. Dyskusyjny design i cena z kosmosu. Konami wypuszcza własną serię komputerów
  4. Czołg nowej generacji. Sztuczna inteligencja i sterowanie... padem od Xbox'a?Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł