Techgame.pl
Statek na morzu

Unsplash

Google połączy Amerykę z Europą. Niezwykle ambitne plany firmy

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Jak donosi BBC, Google ma w planach stworzenie podwodnego kabla łączącego Amerykę i Europę. Ma to zapewnić lepsze połączenie i poprawę jakości łącza internetowego. Nie jest to jedyny taki projekt zaplanowany na najbliższe lata.

Google połączy USA i Europę. Wszystko dzięki wykorzystaniu bardzo długiego kabla.

Podmorski kabel internetowy

Jak donosi BBC, amerykański gigant informatyczny Google zamierza połączyć Stany Zjednoczone z Wielką Brytanią i Hiszpanią. Google zapewnia, że podmorski kabel telekomunikacyjny będzie zbudowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Ma on pomóc w poprawie jakości i dostępności stabilnego łącza, a także zwiększeniu jego przepustowości. Według planów giganta z Mountain View kabel ma łączyć Nowy Jork z Bude w Kornwalii w WIelkiej Brytanii oraz z Bilbao w Hiszpanii. Jego uruchomienie zaplanowane zostało na 2022 rok. 

Google wyjaśnia 

Google inwestuje w podmorską technologią łączności, gdyż zdaniem analityków tej firmy, stanowi ona aż 98 procent całkowitego przesyłu danych w sieci! Google wyjaśnia, że nowy kabel ma nazywać się Grace Hopper (na cześć pionierki amerykańskiej informatyki i oficera amerykańskiej marynarki wojennej zmarłej w 1992 roku) i stanowić już będzie czwarty tego rodzaju kabel należacy wyłącznie do Google. Zazwyczaj tego typu przedsięwzięcia tworzone są przez wielkie konsorcja bądź różne zrzeszone firmy. 

Większa potrzeba łączności

Analitycy wyjaśniają, że Google stawia na własne technologie, gdyż to one pozwalają firmie na samodzielne dostosowanie optymalnego ich zasięgu i położenia, a także pozwoli na zmniejszenie kosztów operacyjnych w kwocie opłat za użytkowanie magistral telekomunikacyjnych firm trzecich. Warto jednak wspomnieć, że podobne rozwiązania budują się także w innych rejonach świata - Facebook i Microsoft mają w planach uruchomić do 2024 roku niezwykle długi, bo mierzący 37 tysięcy kilometrów transatlantycki kabel Marea oplatający cały kontynent afrykański. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >