Techgame.pl
blizzard diablo 2 remaster ressurected

https://www.flickr.com/photos/thewire/4587160633

Przecieki ze studia Blizzard: nadchodzi remaster Diablo 2! Kiedy ujrzy światło dzienne?

11 Maja 2020

Autor tekstu:

Marcin Wojciechowski

Udostępnij:

29 czerwca minie 20 lat od premiery kultowej gry Diablo 2. Czy studio Blizzard Entertainment szykuje dla nas niespodziankę z okazji okrągłej rocznicy?

Jak podaje portal Actu Gaming, powołując się na osobę z bliskiego otoczenia studia Blizzard, niebawem będzie nam dane przetestować remaster gry Diablo 2.

Diablo 2: Ressurected

Odświeżona wersja kultowego hack&slasha ma nosić nazwę Diaablo 2: Ressurected i ma pojawić się jeszcze w tym roku. Fani od lat czekali na remaster gry, której sukcesu nie udało się powtórzyć kolejnym częścią Diablo. Ressurected ma być przygotowane przez Vicarious Visions - ekipę związaną z Activision, której zawdzięczmy m.in. remaster Crasha Bandicoota. Zadanie może być o tyle skomplikowane, że Blizzard nie ma już dostępu do oryginalnych plików Diablo 2, ale nie oznacza to, że odtworzenie gry jest niemożliwe. Co prawda, Blizzard nie potwierdził oficjalnie doniesień portalu Actu Gaming (który już wcześniej kilkakrotnie  zapowiadał nowinki studia, zanim nawet sam zainteresowany zdążył zabrać głos), ale przecież sami informowałi nas, że pracują  nad „wieloma projektami w uniwersum Diablo”.

Oczekiwania

Studio Blizzard nie ma ostatnio dobrej passy. Fani gier z dużym rozczarowaniem wypowiadają się na temat ich ostatnich produkcji. Warcraft 3:Reforged miał być sukcesem, okazał się dużym zawodem. Podobne nastroje powoduje zapowiedź mobilnego Diablo Immortal, o awanturze wokół bana dla Blitzchunga nie wspominając. Nadzieją na odzyskanie szacunku miłośników gier jest zapowiadana premiera Diablo 4. Jeżeli wieść o remastarze Diablo 2 okaże się prawdą, wywoła ona uśmiech na niejednej twarzy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >