Techgame.pl
Joe Rogan

PowerfulJRE - wideo - /watch?v=RcYjXbSJBN8

"Nigdzie nie zajdziesz, grając w gry komputerowe". Znany komentator nie pozostawia na graczach suchej nitki

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Joe Rogan wbił szpile w bodaj najdelikatniejszy temat dla graczy. W swoim programie otwarcie on stwierdził, że gry to strata czasu i nic się nie da przez nie osiągnąć. Czy jednak znany komentator myli się w aż takim stopniu?

Granie to hobby jak każde, choć czasami wybitnie pochłaniające czas. Znany komentator wyraził swoją niepochlebną opinię na ten temat.

"Gry to strata czasu, nigdzie nie zajdziesz"

Joe Rogan o host popularnego internetowego talk-show Joe Rogan Experience, w którym rozmawia z często znanymi goścmi na wiele różnych tematów. Podczas jednego z ostatnich odcinków wyraził on swoje niezwykle niepochlebne zdanie dotyczące... ulubionego hobby milionów młodych osób na świecie. "Gry wideo to poważny problem. Wiesz czemu? Bo są zarąbiście fajne. Grasz sobie i to jest ekscytujące, ale nigdzie dzięki nim nie zajdziesz" - stwierdził w programie. Gracze szybko się oburzyli. 

Joe Rogan (True) Experience

Zdaniem popularnego komika i komentatora, gry wideo stanowią nie lada problem dla dzisiejszej młodzieży, gdyż przez nie marnuje się mnóstwo czasu, ale donikąd nie prowadzą. Rogan porównał sytuację do mistrza sztuk walki, który po intensywnych latach treningów zakłada własną szkołę i zarabia na życie. Gry... no cóż, grasz, a potem nic. Choć w pełni da się zrozumieć zbulwesrowanie środowiska gamingowego, warto tu zaznaczyć, że komik nie wziął pod uwagę paru rzeczy - gry tworzą często entuzjaści gier wideo, którzy niejako doświadczenie zdobywają właśnie grając. Dziennikarze growi (halo?!) również zarabiają często poprzez granie. Zresztą słowa Rogana brzmią, jakby wierzył, że gracze siedzą w piwnicach i tylko grają. No cóż...

Joe Rogan może mieć (nieco) racji

Choć oskarżenia Rogana są w pełni absurdalne, gdyż zdecydowana większośc graczy dziś ma często rodziny, stałą pracę, a średnia wieku fana tego formy rozrywki ciągle wzrasta, być może jego słowa mają nieco sensu. W niektórych przypadkach, gdy gry stanowią uzależenienie albo jedną z niewielu (jeśli nie jedyną) formę spędzania wolnego czasu, rzeczywiście pojawia się problem. To jednak zależy często od konkretnego człowieka, więc uogólnianie całej problematyki na tak szeroką grupę jaką są "gracze" raczej przyniesie więcej złego, niż dobrego.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >