Screen z gry GTA V. Franklin w samochodzie ścigany przez policję.
Źródło: Steam

GTA V Online za darmo. Rockstar świętuje 135 mln sprzedanych kopii gry

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
4 Sierpnia 2020

GTA V to prawdziwy fenomen w świecie gier. Chociaż swoją premierę gra miała jeszcze za czasów PS3, to cały czas przynosi ogromne zyski.

135 milionów sprzedanych kopii gry plasuje GTA V na trzecim miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. Z tej okazji Rockstar Games postanowił przygotować dla swoich fanów, którzy jeszcze nie mieli okazji ograć się z tym tytułem (czy tacy w ogóle istnieją?) specjalną niespodziankę.

GTA V to fenomen

Według najnowszych informacji, Rockstar Games sprzedał dotychczas 135 milionów kopii gry co plasuje ten tytuł na trzecim miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się gier w historii branży. Produkcja Rockstara ustępuje jedynie Minecraftowi, który sprzedał już ponad 170 milionów kopii i prawdziwej legendzie gamingu, czyli... Tetrisowi. Eksperci szacują, że ta gra sprzedała się dotychczas w ponad 500 milionach kopii. Niemniej jednak osiągnięcie GTA V jest bardzo imponujące, szczególnie pamiętając, że niedawno Epic Games Store udostępnił tę grę zupełnie za darmo.

To nagranie może przyprawić o zawrót głowy. Niesamowite umiejętności pilota dronaTo nagranie może przyprawić o zawrót głowy. Niesamowite umiejętności pilota dronaCzytaj dalej

GTA V blokuje powstanie kolejnej części?

Ogromny sukces Grand Theft Auto V doprowadził do całkiem sporego problemu. Z jednej strony wypada się cieszyć, że powstała gra, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z drugiej jednak strony utrzymująca się na wysokim poziomie sprzedaż “piątki” sprawia, że Rockstar Games niechętnie podejmuje temat produkcji kolejnej części legendarnej serii. A to już przecież czas, GTA V debiutowało jeszcze na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, były obecne przez cały okres panowania konsol PS4 i Xbox One, i nic nie wskazuje na to, żeby nadejściu konsol nowej generacji towarzyszyła premiera GTA VI. Twórcy gry już zapowiedzieli, że GTA V trafi również na konsole nowej generacji, z tej okazji przygotowali jednak mały prezent dla graczy, którzy zakupią PlayStation 5.

Sony stworzy serial na podstawie polskiej gry. Szczegóły są już ustaloneSony stworzy serial na podstawie polskiej gry. Szczegóły są już ustaloneCzytaj dalej

GTA V Online za darmo, ale jest haczyk

Rockstar zapowiedział, że wspólnie z premierą swojego hitowego tytułu na konsolach nowej generacji, udostępni Multiplayer GTA V zupełnie za darmo. Prezent ten otrzymają jednak jedynie posiadacze konsoli PS5. O możliwości takiego rozwiązania mówiono już w przeszłości, teraz jednak informacje zostały oficjalnie potwierdzone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cyberpunk 2077 jak L.A. Noire. W grze znajdziemy ciekawą mechanikę
  2. Prośby fanów w końcu się spełnią? Assassin's Creed może trafić do Chin
  3. Sony stworzy serial na podstawie polskiej gry. Szczegóły są już ustalone
  4. Land of War, czyli polska odpowiedź na Call of Duty. Twórcy pokazali gameplay

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł