Techgame.pl
Screen z gry GTA V.  Franklin w samochodzie ścigany przez policję.

Steam

GTA V Online za darmo. Rockstar świętuje 135 mln sprzedanych kopii gry

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

GTA V to prawdziwy fenomen w świecie gier. Chociaż swoją premierę gra miała jeszcze za czasów PS3, to cały czas przynosi ogromne zyski.

135 milionów sprzedanych kopii gry plasuje GTA V na trzecim miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. Z tej okazji Rockstar Games postanowił przygotować dla swoich fanów, którzy jeszcze nie mieli okazji ograć się z tym tytułem (czy tacy w ogóle istnieją?) specjalną niespodziankę.

GTA V to fenomen

Według najnowszych informacji, Rockstar Games sprzedał dotychczas 135 milionów kopii gry co plasuje ten tytuł na trzecim miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się gier w historii branży. Produkcja Rockstara ustępuje jedynie Minecraftowi, który sprzedał już ponad 170 milionów kopii i prawdziwej legendzie gamingu, czyli... Tetrisowi. Eksperci szacują, że ta gra sprzedała się dotychczas w ponad 500 milionach kopii. Niemniej jednak osiągnięcie GTA V jest bardzo imponujące, szczególnie pamiętając, że niedawno Epic Games Store udostępnił tę grę zupełnie za darmo.

GTA V blokuje powstanie kolejnej części?

Ogromny sukces Grand Theft Auto V doprowadził do całkiem sporego problemu. Z jednej strony wypada się cieszyć, że powstała gra, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z drugiej jednak strony utrzymująca się na wysokim poziomie sprzedaż “piątki” sprawia, że Rockstar Games niechętnie podejmuje temat produkcji kolejnej części legendarnej serii. A to już przecież czas, GTA V debiutowało jeszcze na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, były obecne przez cały okres panowania konsol PS4 i Xbox One, i nic nie wskazuje na to, żeby nadejściu konsol nowej generacji towarzyszyła premiera GTA VI. Twórcy gry już zapowiedzieli, że GTA V trafi również na konsole nowej generacji, z tej okazji przygotowali jednak mały prezent dla graczy, którzy zakupią PlayStation 5.

GTA V Online za darmo, ale jest haczyk

Rockstar zapowiedział, że wspólnie z premierą swojego hitowego tytułu na konsolach nowej generacji, udostępni Multiplayer GTA V zupełnie za darmo. Prezent ten otrzymają jednak jedynie posiadacze konsoli PS5. O możliwości takiego rozwiązania mówiono już w przeszłości, teraz jednak informacje zostały oficjalnie potwierdzone.  

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >