Harry Potter
Źródło: https://www.flickr.com/photos/yaketyyakyak/7305079182

Bloomberg: Nowa gra w świecie Harry'ego Pottera zadebiutuje w 2021 roku

Harry Potter wraca na komputery w nowej odsłonie. Informacja na, którą czekał chyba cały świat graczy. Kto z nas nie chciałby powrócić do uniwersum Harry’ego Pottera. Według dziennikarza Jasona Schreiera z Bloomberga nową grę z popularnym czarodziejem w roli głównej zobaczymy w 2021 roku na konsolach.

Na temat nowej gry w uniwersum Harry’ego pojawiło się do tej pory wiele nieoficjalnych informacji. Tytuł tworzony przez Avalanche Software miałby zadebiutować na konsole nowej generacji w 2021 roku.

Harry Potter wraca do gier

Będzie to gra z gatunku RPG. Wokół tytułu pojawia się mnóstwo zagadek, plotek i nieoficjalnych informacji. Wynika to z faktu, że na grę czekają miliony ludzi. Harry Potter to jedno z najpopularniejszych uniwersów fantasy na całym świecie. Nic dziwnego, że ludzie oczekują na kolejne spotkanie z popularnym czarodziejem. Stare tytuły sprzed lat z Harrym w roli głównej to klasyki gatunku gier komputerowych. Platformówki opowiadający o przygodach uczniów Hogwartu potrafiły wciągnąć na grube godziny. Można mieć nadzieję, że Avalanche Software stanie na wysokości zadania i dostarczy nam genialny tytuł. Jason Schreier z Bloomberga zapewnia, że wydarzy się to już w 2021 roku. Dziennikarz przekazał opinii publicznej informację, że gameplay z 2018 roku jest prawdziwy i przedstawia faktyczną rozgrywkę. Możecie go obejrzeć poniżej. Powołuje się na swoich informatorów, którzy mają pochodzić z zespołu deweloperskiego.

Kontrowersyjne wypowiedzi

Gra ma być bardzo wiernym odtworzeniem Hogwartu. Znajdziemy w niej również lokacje z otoczenia magicznej szkoły. Ma być bajecznie, baśniowo i filmowo. Raport do którego dotarł Bloomberg nie wspomina nic o ewentualnej premierze na PC. Jednak możemy spodziewać się takiej wersji. Jak donoszą informatorzy, część studia pracującego nad grą wyraża duże niezadowolenie z kontrowersyjnych wypowiedzi i tweetów J.K. Rowling. Są one uważane za dyskryminuję osoby transpłciowe. Jak możemy się dowiedzieć z przecieków, autorka nie ma dużego wpływu na powstającą grę. Jednak niektórzy deweloperzy “czują się niekomfortowo” przez zaistniałą sytuację. Pracownicy oczekują na to, że zarząd Avalanche Software ustosunkuje się do sytuacji. Gra miała być ujawniona podczas E3 2020, jednak sytuacja na świecie spowodowała, że nie doszło do tego. Jak donosi Bloomberg, najnowszy plan zakłada przeprowadzenie prezentacji dopiero po zapowiedzi nowej gry z Batmanem. Ma to się stać w sierpniu tego roku.

Następny artykuł