The Last of Us Joel i Ellie
Źródło: playstation.com

HBO i Naughty Dog stworzą serial na podstawie The Last of Us!

Artur ŁokietekArtur Łokietek
6 Marca 2020

Hitowa gra studia Naughty Dog dostanie swój własny serial. Twórca serialu Czarnobyl we współpracy ze scenarzystą oryginalnej gry stworzą produkcję dla platformy HBO. Podzielono się pierwszymi szczegółami fabularnymi.

Filmy bazujące na grach wideo nie mają lekko - większość z nich ma bardzo wątpliwą jakość, a ich twórcy kierują się często zyskiem, nie dbając o poszanowanie oryginalnego materiału źródłowego. W dobie dzisiejszych platform stramingowych, takich jak Netflix czy HBO, zaczynają też powstawać seriale na podstawie gier. Choć ich jakość jest często zaskakująco dobra (jak Castlevania Netflixa) to nie powstaje ich wcale tak dużo. Ta passa może się odwrócić dzięki HBO, które we współpracy z Naughty Dog stworzy serial na podstawie jednej z najlepiej przyjętych gier na konsole PlayStation.

Ostatni z nas od HBO

The Last of Us to bardzo ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy (na Metacriticu średnia ocen 95/100, co daje 4 miejsce wśród najlepszych gier wypuszczonych na PS, egzekwo z RDR, Little Big Planet i Portal 2) produkcja wielokrotnie nagradzanego studia Naughty Dog, autorów serii Uncharted. Fabuła produkcji opowiada o przemytniku Joelu, którego zadaniem jest przetransportowanie dziewczynki Ellie do bezpiecznego miejsca. Całość osadzona jest w świecie po apokalipsie, która wydarzyła się na skutek epidemii grzyba zmieniająćego ludzi w chodzące mutanty. Oprócz nich przeciwnkiami byli też zwykli ludzie, próbujący na swój własny sposób przetrwać w świecie po apokalipsie. Produkcja była chwalona za niezwykle dojrzałą historię, świetny klimat i wciągającą mechanikę. Gracze od wielu lat spekulowali, że powstanie filmu na podstawie The Last of Us jest jedynie kwestią czasu, ale chyba nikt nie spodziewał się serialu.

Będzie Joel i Ellie

Za serial odpowiadać ma twórca wielokrotnie nagradzanego serialu Czarnobyl, Craig Mazin i autor scenariusza oraz dyrektor kreatywny prac nad grą The Last of Us. Nikt chyba nie wymaga lepszego potwierdzenia, że nad serialem czuwać będą odpowiedni ludzie, a my raczej nie powinniśmy martwić się o jego jakość. Jeśli ktoś jedak dalej się martwi to warto wspomnieć, że producentami wykonawczymi zostaną Carolyn Strauss i prezes Naughty Dog, Evan Wells. Fabuła serialu ma być oparta na wydarzeniach z pierwszej części gry, jednak zostanie najpewniej wzbogacona o dodatkowe elementy z nadchodzącej "dwójki". A jeśli już o niej mowa - The Last of Us: Part II wyjdzie na konsolę PlayStation 4 już 29 maja!

Zobacz także:

  1. 11-latek jeździł prawdziwym samochodem bo... za dużo grał w GTA
  2. Zanieczyszczone powietrze rocznie zabija więcej osób niż papierosy - mówią naukowcy
  3. Czy Valve może pracować nad Half-Life 3? Nowa gra VR ma być powrotem do serii
  4. Nie można rozmawiać o koronawirusie w WeChat. Chiny cenzurują aplikację
  5. Resident Evil 3: Sprawdź, jak gra zmieniła się przez ponad 20 lat
Następny artykuł