Fragment gry Horizon: Zero Dawn. Główna bohaterka, śnieg, wzgórza, góry.
Źródło: flickr

Poznaliśmy wymagania i datę premiery Horizon: Zero Dawn w wersji na PC

Horizon: Zero Dawn to jedna z bardziej udanych gier na PlayStation 4. Po latach od oryginalnej premiery, w produkcję będą mogli w końcu zagrać również gracze PC-towi. Właśnie poznaliśmy datę wydania na komputery osobiste, cenę oraz wymagania sprzętowe.

Za port gry do wersji PC odpowiada studio, które stworzyło oryginalną wersję, a więc Guerilla Games.

Kiedy zagramy w Horizon na PC?

Producenci gry w końcu odkryli wszystkie tajemnice związane z portem gry Horizon: Zero Dawn na komputery osobiste. Z najnowszych doniesień wynika, że gra swoją premierę w sklepie Steam i Epic Games Store będzie miała 7 sierpnia 2020 roku. Na Steamie gra kosztować będzie 179,99 zł, na drugiej platformie produkcja będzie 10 zł tańsza. Autorzy portu podkreślili, że gra pojawi się w wersji kompletnej, a więc z dodatkiem The Frozen Wilds.

Wymagania sprzętowe i zwiastun

Jednocześnie z informacjami o dacie premiery i cenie gry, poznaliśmy również informacje na temat wymagań sprzętowych Horizon: Zero Dawn. Do grania na minimalnych wymaganiach sprzętowych wystarczy procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD FX 6300 3.6 GHz, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780 (3GB) lub AMD Radeon R9 290 (4GB). Rekomendowane wymagania rysują się następująco: procesor Intel Core i7-4770K 3.5 GHz lub AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 (6GB) lub AMD Radeoin RX 580 (8GB). Do włączenia gry potrzebne będzie 100 GB wolnego miejsca na dysku oraz system operacyjny Windows 10 (64-bitowy).

Następny artykuł