Techgame.pl
Lust From Beyond

youtube.com

Lust from Beyond i Succubus - dwa niezwykle kontrowersyjne polskie horrory dostały wersje demo

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Do czego to doszło, że Polacy przodują w tworzeniu jednych z najbardziej kontrowersyjnych gier tego roku. Succubus i Lust from Beyond to nie lada gratka dla fanów horrorów, sekt i... erotyki. Na platformie Steam właśnie pojawiły się wersje d

Gdy gra reklamowana jest możliwością kopania prosto w płód ciężarnej matki to znaczy... że coś się dzieje.

Gdy Agony się nie udało

Agony to produkcja niezwykle specyficzna - survival horror szokujący niemal od pierwszych scen (ściana budowana z małych dzieci?!), który zabiera gracza prosto do piekła. Piekło w wykonaniu Polaków z Madmind Studio jest przepełnione brutalnością, erotyzmem i szowinizmem. Gra, choć było o niej głośno przed premierą, okazała się znacznie mniej udana, niż sugerowały to kontrowersyjne materiały promocyjne. Z tego względu postanowiono na stworzenie kolejnej produkcji, która zabiera nas do tego samego świata, jednak tym razem w roli sukkuba, który musi spełniać swe dzikie rząde dzięki demonom i skazanym na potępienie duszom. Tak, w grze Succubus spółkowanie z demonami, wykorzystywanie męczenników czy czysta brutalność nie są niczym zaskakującym. 

Lust from Beyond, czyli Lovecraft, Giger i Beksiński

Dwa lata temu na rynku ukazał się projekt polskich deweloperów z Movie Games, którzy postanowili połączyć tematykę sekt religijnych, kultu rodem z Lovecrafta i wizualnej rozpusty od H.R. Gigera w całość. W ten sposób powstał pierwszoosobowy survival horror Lust for Darkness, który przyjęto... dość średnio. Twórcy powracają z kolejną historią osadzoną w tym świecie, tym razem za sprawą Lust from Beyond. Gra ponownie ukaże nam seksualną sektę wyznającą bogów rodem z Lovecrafta i specyficzną wizją "innego świata", wyglądającego jak żywcem przeniesiony z prac Gigera czy Beksińskiego. Tak, równocześnie z Succubus powstaje inna gra, która przeraża erotyką, choć tu ten temat jest być może nieco bardziej wysublimowany. 

Pojawiły się dema

Być może deweloperzy nie nazywają tego "demami", a "prologami", jednak jak zwał, tak zwał - darmowe wersje obydwu gier możecie ściągnąć ze Steam (demo Succubus i demo Lust from Beyond). Ostrzegamy jednak, że nie każdy powinien w nie grać, a już na pewno nie osoby poniżej 18 roku życia! Zresztą uczulamy również co bardziej wrażliwych graczy, bo obydwie produkcje nie mają zbyt wiele wspólnego z jakimikolwiek innymi horrorami do tej pory wydanymi. Jednocześnie twórcy Lust from Beyond poinformowali o dacie premiery produkcji - 24 września tego roku. Na razie nie mamy oficjalnej daty premiery Succubus.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >