Lust From Beyond
Źródło: youtube.com

Lust from Beyond i Succubus - dwa niezwykle kontrowersyjne polskie horrory dostały wersje demo

Artur ŁokietekArtur Łokietek
28 Lipca 2020

Do czego to doszło, że Polacy przodują w tworzeniu jednych z najbardziej kontrowersyjnych gier tego roku. Succubus i Lust from Beyond to nie lada gratka dla fanów horrorów, sekt i... erotyki. Na platformie Steam właśnie pojawiły się wersje demo obydwu produkcji.

Gdy gra reklamowana jest możliwością kopania prosto w płód ciężarnej matki to znaczy... że coś się dzieje.

Gdy Agony się nie udało

Agony to produkcja niezwykle specyficzna - survival horror szokujący niemal od pierwszych scen (ściana budowana z małych dzieci?!), który zabiera gracza prosto do piekła. Piekło w wykonaniu Polaków z Madmind Studio jest przepełnione brutalnością, erotyzmem i szowinizmem. Gra, choć było o niej głośno przed premierą, okazała się znacznie mniej udana, niż sugerowały to kontrowersyjne materiały promocyjne. Z tego względu postanowiono na stworzenie kolejnej produkcji, która zabiera nas do tego samego świata, jednak tym razem w roli sukkuba, który musi spełniać swe dzikie rząde dzięki demonom i skazanym na potępienie duszom. Tak, w grze Succubus spółkowanie z demonami, wykorzystywanie męczenników czy czysta brutalność nie są niczym zaskakującym.

Lust from Beyond, czyli Lovecraft, Giger i Beksiński

Dwa lata temu na rynku ukazał się projekt polskich deweloperów z Movie Games, którzy postanowili połączyć tematykę sekt religijnych, kultu rodem z Lovecrafta i wizualnej rozpusty od H.R. Gigera w całość. W ten sposób powstał pierwszoosobowy survival horror Lust for Darkness, który przyjęto... dość średnio. Twórcy powracają z kolejną historią osadzoną w tym świecie, tym razem za sprawą Lust from Beyond. Gra ponownie ukaże nam seksualną sektę wyznającą bogów rodem z Lovecrafta i specyficzną wizją "innego świata", wyglądającego jak żywcem przeniesiony z prac Gigera czy Beksińskiego. Tak, równocześnie z Succubus powstaje inna gra, która przeraża erotyką, choć tu ten temat jest być może nieco bardziej wysublimowany.

Pojawiły się dema

Być może deweloperzy nie nazywają tego "demami", a "prologami", jednak jak zwał, tak zwał - darmowe wersje obydwu gier możecie ściągnąć ze Steam (demo Succubus i demo Lust from Beyond). Ostrzegamy jednak, że nie każdy powinien w nie grać, a już na pewno nie osoby poniżej 18 roku życia! Zresztą uczulamy również co bardziej wrażliwych graczy, bo obydwie produkcje nie mają zbyt wiele wspólnego z jakimikolwiek innymi horrorami do tej pory wydanymi. Jednocześnie twórcy Lust from Beyond poinformowali o dacie premiery produkcji - 24 września tego roku. Na razie nie mamy oficjalnej daty premiery Succubus.

Zobacz także:

  1. Wymagania sprzętowe polskiego horroru The Medium przyprawią was o dreszcze. Jest też gameplay
  2. Hideo Kojima i Junji Ito - dwóch artystów może połączyć siły i stworzyć nowy horror
  3. Gra w grze, czyli Doom odpalony na Windowsie 95 w Minecrafcie
  4. Halo Infinite: Twórcy wyjaśniają, czemu trailer gry nie zachwycił    Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!
Następny artykuł