Techgame.pl
Lust From Beyond

youtube.com

Lust from Beyond i Succubus - dwa niezwykle kontrowersyjne polskie horrory dostały wersje demo

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Do czego to doszło, że Polacy przodują w tworzeniu jednych z najbardziej kontrowersyjnych gier tego roku. Succubus i Lust from Beyond to nie lada gratka dla fanów horrorów, sekt i... erotyki. Na platformie Steam właśnie pojawiły się wersje d

Gdy gra reklamowana jest możliwością kopania prosto w płód ciężarnej matki to znaczy... że coś się dzieje.

Gdy Agony się nie udało

Agony to produkcja niezwykle specyficzna - survival horror szokujący niemal od pierwszych scen (ściana budowana z małych dzieci?!), który zabiera gracza prosto do piekła. Piekło w wykonaniu Polaków z Madmind Studio jest przepełnione brutalnością, erotyzmem i szowinizmem. Gra, choć było o niej głośno przed premierą, okazała się znacznie mniej udana, niż sugerowały to kontrowersyjne materiały promocyjne. Z tego względu postanowiono na stworzenie kolejnej produkcji, która zabiera nas do tego samego świata, jednak tym razem w roli sukkuba, który musi spełniać swe dzikie rząde dzięki demonom i skazanym na potępienie duszom. Tak, w grze Succubus spółkowanie z demonami, wykorzystywanie męczenników czy czysta brutalność nie są niczym zaskakującym. 

Lust from Beyond, czyli Lovecraft, Giger i Beksiński

Dwa lata temu na rynku ukazał się projekt polskich deweloperów z Movie Games, którzy postanowili połączyć tematykę sekt religijnych, kultu rodem z Lovecrafta i wizualnej rozpusty od H.R. Gigera w całość. W ten sposób powstał pierwszoosobowy survival horror Lust for Darkness, który przyjęto... dość średnio. Twórcy powracają z kolejną historią osadzoną w tym świecie, tym razem za sprawą Lust from Beyond. Gra ponownie ukaże nam seksualną sektę wyznającą bogów rodem z Lovecrafta i specyficzną wizją "innego świata", wyglądającego jak żywcem przeniesiony z prac Gigera czy Beksińskiego. Tak, równocześnie z Succubus powstaje inna gra, która przeraża erotyką, choć tu ten temat jest być może nieco bardziej wysublimowany. 

Pojawiły się dema

Być może deweloperzy nie nazywają tego "demami", a "prologami", jednak jak zwał, tak zwał - darmowe wersje obydwu gier możecie ściągnąć ze Steam (demo Succubus i demo Lust from Beyond). Ostrzegamy jednak, że nie każdy powinien w nie grać, a już na pewno nie osoby poniżej 18 roku życia! Zresztą uczulamy również co bardziej wrażliwych graczy, bo obydwie produkcje nie mają zbyt wiele wspólnego z jakimikolwiek innymi horrorami do tej pory wydanymi. Jednocześnie twórcy Lust from Beyond poinformowali o dacie premiery produkcji - 24 września tego roku. Na razie nie mamy oficjalnej daty premiery Succubus.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >