Paczka z napisem fragile
Źródło: Pxfuel

Koniec z uciążliwym drukowaniem etykiet. InPost wprowadza rewolucję

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
1 Grudnia 2020

InPost pozbywa się frustrującej konieczności naklejania etykiet. Świąteczne pakunki wyślemy już przy pomocy jedynie telefonu. Cały proces jest niezwykle prosty i szybki.

  • InPost rezygnuje z konieczności drukowania etykiet
  • Proces wysyłki wymaga jedynie aplikacji i Paczkomatu
  • Za usługę zapłacimy Blikiem

Paczki można nadawać w trzech poziomach rozmiarów, od drobiazgów po na przykład średniej wielkości sprzęty elektroniczne. Po odpowiednim zapakowaniu przedmiotu do wysyłki reszta procesu odbywa się w aplikacji mobilnej, od teraz nie trzeba będzie drukować etykiet.

PlayStation 5 hałasuje? Przedziwna decyzja Sony, gracze są zdegustowaniPlayStation 5 hałasuje? Przedziwna decyzja Sony, gracze są zdegustowaniCzytaj dalej

Nadanie w kilku sprawnych krokach

Do wysyłki będziemy potrzebować apki InPost Mobile. Pozostanie tylko przejść przez szybki proces nadania i dostarczyć pakunek do jednego z gęsto rozmieszczonych na mapie Polski Paczkomatów.

W oprogramowaniu od InPostu decydujemy czy wysyłamy do innego Paczkomatu, czy pod wskazany adres. Potem trzeba wprowadzić jeszcze informacje o nadawcy i odbiorcy.

Na chwilę obecną zapłacić można jedynie poprzez Blik. Zapowiadane jest rozszerzenie opcji uiszczenia opłaty, ale stanie się to w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Po wykupieniu usługi wygenerowany zostanie kod QR oraz numer nadania. Za sprawą jednej z tych metod otwieramy skrzynkę w dowolnym Paczkomacie. Zamknięcie skrytki kończy wysiłek nadawcy, resztą zajmą się pracownicy InPost.

Każda zmiana zwiększająca funkcjonalność i ułatwiająca proces wysyłki jest mile widziana. Tym bardziej cieszy rozwój InPost oraz czas wprowadzenia nowych możliwości. Zmiany są dostępne od teraz, a więc w czasie pandemii i w przededniu Mikołajków oraz świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółBardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółCzytaj dalej

CyberPost 2020

InPost jednocześnie szykuje się do dużego przedsięwzięcia. Firma zobowiązała się dostarczyć egzemplarze Cyberpunka 2077 zakupione w sieci Media Expert. Samo w sobie nie jest to niczym niezwykłym, ale należy jeszcze uwzględnić krótki czas dostawy.

Pudełka z jednym z najgorętszych tytułów roku mają być gotowe do obioru w Paczkomatach już minutę po północy. Nocna Premiera odbędzie się 10 grudnia.

Czarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranieCzarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranieCzytaj dalej

Oczywiście ci, którzy będą chcieli zagrać jak najszybciej, wybiorą po prostu wersję elektroniczną. Akcja InPostu i Media Expert będzie jednak miłym ukłonem w stronę kolekcjonerów i tradycjonalistów.

Jak przystało na dzieło CD Projekt Red, w pudełku oprócz kodu do pobrania gry w serwisie GOG znajdziemy kilka fanowskich gadżetów. Przy fizycznej dystrybucji zaniechanej całkowicie lub ograniczanej do minimum, jakakolwiek dodatkowa zawartość jest zawsze mile widziana.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ekspert podał realny termin szczepień na koronawirusa
  2. Tani obiad dla całej rodziny. Klasyczne pyry z gzikiem pokochasz od razu
  3. Gracze zamówili PlayStation 5 na eBayu. Osłupieli gdy sprawdzili zawartość paczek
  4. Gracze masowo zwracają PlayStation 5. Konsola może mieć poważną usterkę
  5. Wiele nowych informacji o Cyberpunku 2077. Wiemy, co może być najmocniejszą częścią gry
  6. Oskarżyli go, że jest złym właścicielem husky. Pokazał wideo z monitoringu
  7. Wydawała w McDonald's 55 tys. zł rocznie. Schudła 35 kg, efekt powala na kolana

Następny artykuł