Techgame.pl
iPhone zdjęcia

Unsplash

Poważna wada w iPhone 11. Błąd oprogramowania czy wyświetlacza?

7 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Fani Apple wybaczą firmie wiele, jednak nawet ich cierpliwość kiedyś się kończy. Na Reddicie pojawia się coraz więcej skarg użytkowników, że ekrany ich smartfonów... zielenieją. Nie wiemy jednak, czy to zzielenienie z zazdrości o świetną spr

Budzisz się rano, włączasz smartfona i widzisz... zielone barwy na całym ekranie. Co teraz?

Poważna wada w iPhone'ach

O sprawie doniósł w pierwszej kolejności jeden z użytkowników Reddita o nicku Deathstroke_66. Zauważył on, że przez parę sekund po odblokowaniu swojego iPhone 11 Pro Max z ekranu widnieje zielona poświata. Informuje również, że podobny rodzaj błędu zauważyła też jego matka, posiadaczka tego samego modelu smartfona. Niedługo po opublikowaniu wpisu pojawiać się zaczęło coraz więcej użytkowników, którzy zdziwili się, że ktoś inny doświadcza takich samych błędów i nie są w tym odosobnieni. Użytkownicy od razu zaczęli szukać sposobu na wyjaśnienie dziwnego błędu i sposób na jego obejście. Nie wiemy jednak na pewno, czy to wada oprogramowania czy samego ekranu OLED.

Szeroko zakrojony problem

Okazało się dość szybko, że wada jest znacznie bardziej zakrojona, niż początkowo można by pomyśleć. O takiej samej poświacie donoszą użytkownicy tańszych modeli iPhone 11, wersji Pro 11 czy nawet iPhone X. Wiele osób zauważa, że błąd pojawia się zazwyczaj po odblokowaniu ekranu, a najczęściej da się go zauważyć używając w aplikacjach trybu ciemnego czy w trybie oszczędzania baterii. Rzekomo winna jest tu aktualizacja 13.4 od której wszystko się zaczęło, jednak nowa wersja iOS 13.5.1 zdaje się niewiele tu pomagać. 

Wada ekranu czy iOS?

Ekrany OLED użyte w niektórych modelach iPhone zostały dla Apple dostarczone przez Samsunga - czy chodzi tu więc o sabotaż? W końcu firma jest największym konkuretnem giganta z Cupertino. Rzekomo sprzęt od Samsunga korzystający z tych samych wyświetlaczy również miewał podobne wady. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że problem zdaje się być zakrojony na większą ilość modeli, może tu chodzić o błąd oprogramowania. Na razie jednak nie wiadomo co należy z tym zrobić. Najlepiej spróbować nowej aktualizacji, a jak to nie pomoże, zanim zdecydujemy się na wymianę wyświetlacza, lepiej jest poczekać na oficjalne stanowisko Apple. O ile takie kiedykolwiek się pojawi.

Podobne artykuły

Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >
tłumacz google smartfon

Technologie

Google wprowadziło rewolucyjną funkcję w swoim Tłumaczu

Czytaj więcej >