iPhone 11 na stole. Telefon zaprezentowany z przodu i z tyłu.
Źródło: Wikipedia Commons

iPhone 12 jednak wcześniej? Kolejna zmiana premiery flagowca od Apple

Jakiś czas temu informowaliśmy o opóźnieniach w premierze najnowszego flagowca od Apple, czyli iPhone’a 12. Teraz pojawiają się spekulacje, które mówią, że telefon zobaczymy jednak nieco szybciej. Jest o co walczyć, bo na początku sierpnia Samsung zaprezentuje swoje najnowsze produkty.

Głównym powodem opóźnień premiery najnowszego iPhone’a była oczywiście globalna pandemia koronawirusa, która zatrzymała pracę w praktycznie wszystkich fabrykach produkujących telefony z jabłuszkiem w logo.

Apple niepewne rynku

Chociaż Apple podkreśla, że opóźnienia w produkcji ich urządzeń są dalej znaczne, to firma "robi wszystko, co w jej mocy, aby zredukować te opóźnienia". Kolejnym powodem, dla którego Apple zdecydowało się opóźnić premierę swojego najnowszego urządzenia jest niepewna sytuacja finansowa na rynku zbytu. Pandemia dała się we znaki wszystkim. Wiele osób straciło pracę, innym obcięto pensję. Generalnie nie był to zbyt fortunny moment na wprowadzanie nowego, drogiego urządzenia. Apple wpasowało się w tę sytuację wypuszczając na rynek swój budżetowy telefon iPhone SE (2020), o którym pisaliśmy już parę razy. Co ciekawe, większe opóźnienia dotyczą telefonów Apple, które obsługują najnowszą technologię sieci 5G. Telefony, które pozbawione są tego modułu mają znacznie mniejsze opóźnienia.

Kiedy premiera iPhone’a 12

W celu wypełnienia luki związanej z opóźnieniami w produkcji najnowszych modeli swoich telefonów, Apple zwiększa produkcje telefonów już na rynku obecnych, a więc modelu XR, 11 oraz SE. W Internecie pojawiają się kolejne informacje na temat nowej daty wprowadzenia na rynek flagowego modelu iPhone’a. Jako jedni z pierwszych informował o tym japoński dziennik Nikkei Asian Review. Według nich powinien on się pojawić na rynku od 1 do 2 miesięcy od pierwotnej daty premiery. Podobne zdanie w tej sprawie ma serwis informacyjny Wall Street Journal oraz Bloomberg. Pierwotna data prezentacji iPhone'a 12 przypadała na okres wakacyjny 2020 roku. Zgodnie z przeciekami światowych dzienników możemy spodziewać się premiery najnowszego smartfona od Apple jeszcze w tym roku.

Następny artykuł