Techgame.pl
Logo Xbox

https://news.xbox.com/en-us/media

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Xbox Game Pass rozwija się w błyskawicznym tempie. Nie tak dawno temu Microsoft oficjalnie poinformował, że zaktualizował infrastrukturę Xbox Cloud Gaming i od teraz gry w chmurze są uruchamiane na niestandardowych Xboxach Series X, które zastąpiły wysłużone Xboxy One S. To dobry moment, by wyjaśnić wam, jak grać w chmurze w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Przejdźmy do konkretów!

Granie w chmurze w ramach Xbox Game Pass - wymagania

Zacznijmy od tego, że aby grać w chmurze w ramach XGP, trzeba posiadać abonament Xbox Game Pass, ale w wydaniu Ultimate - "zwykły" Game Pass nie wystarczy. Niezbędne jest też jedno z kompatybilnych urządzeń:

  • Komputer z Windowsem 10 lub macOS

  • Smartfon lub tablet z Androidem 6.0 lub nowszym

  • iPhone XR lub nowszy z iOS 14.4 w górę

  • iPad Air (3 generacja) lub nowszy

Jeśli posiadamy już wspominaną subskrypcję i kompatybilny sprzęt, to cały proces uruchamiania tytułów w chmurze jest zależny od platformy, na której chcemy zagrać. Omówimy sobie każdy z nich.

Xbox Cloud Gaming na Androidzie

W przypadku chęci grania w chmurze na smartfonie lub tablecie z Androidem, pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Xbox Game Pass z Google Play. Po pomyślnej instalacji wystarczy uruchomić apkę, zalogować się na swoje konto Microsoft i to w zasadzie tyle. Po wykonaniu tych czynności można już podłączać pad do telefonu i wybierać grę; co prawda niektóre tytuły pozwalają grać za pomocą ekranu dotykowego, ale jak na razie nie ma ich zbyt wiele.

Xbox Cloud Gaming na iOS, iPadOS, macOS i Windowsie 10

Na iPhone'ach, iPadach, MacBookach oraz Windowsie 10 można grać w chmurze przez przeglądarkę. Nie trzeba pobierać żadnych aplikacji - wystarczy wejść na stronę Xbox.com/play przez Google Chrome, Microsoft Edge lub Safari. Potem trzeba już tylko postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie, które sprowadzają się do zalogowania się na swoje konto Microsoft i wyboru gry - biblioteka Xbox Game Pass jest naprawdę obszerna, więc każdy powinien bez trudu znaleźć coś dla siebie. Nie ma nic prostszego!

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że granie w chmurze w ramach Xbox Game Pass nie jest niczym trudnym. Microsoft zadbał, by cały proces był jak najbardziej przystępny nawet dla osób nieobeznanych z technologią.

Jeśli nie sprawdziliście jeszcze Xbox Cloud Gaming, to teraz jest dobry moment, by spróbować. Subskrypcja nie kosztuje dużo, a oferuje naprawdę wiele - przez ograniczony czas nowi użytkownicy wciąż mogą zgarnąć aż miesiąc abonamentu za symboliczne 4 złote. Z tej okazji zdecydowanie warto skorzystać.

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >