sony playstation 5
Źródło: materiały prasowe

Jason Schreier: odpalanie gier na playstation 5 ma być proste jak Netflix.

Jason Schreier redaktor serwisu Kotaku twierdzi, że odpalanie gier na nowej konsoli od Sony ma być tak proste i ekspresowe jak odpalenie filmu na Netflixie.

Znany i ceniony w branży redaktor wziął udział w dyskusji na forum Reset Era rzucając garść informacji na temat tego czym ma się charakteryzować Playstation 5. Najważniejszą rzeczą w jego wypowiedzi jest informacja, że nowy produkt Sony ma być tak prosty i intuicyjny w obsłudze jak Netflix czy inne serwisy streamingowe. Według doniesień zarządzający konsolą nowej generacji powtarzają deweloperom, że granie na Playstation 5 ma być łatwe jak nigdy dotąd. Gigant branży konsolowej w nowej generacji stawia na rozwiązania, które pozwolą graczowi przenieść się do świata wirtualnej rozrywki w dosłownie kilka sekund po odpaleniu PS5. Japończycy liczą na to, że taka specyfikacja pozwoli na aktywizację graczy którzy będą odpalać sprzęt na tak zwane “krótkie serie”. Użytkownik siadając do konsoli ma wiedzieć ile czasu mu zajmie rozgrywka np. w przerwie od pracy. Zmiany takiej jak ekspresowy i intuicyjny interfejs oraz odpowiednia konfiguracja podzespołów mają mu to umożliwić oszczędzając czas niezbędny do załadowania gry.

Porównanie grania na konsoli do takiej aktywności jak Netflix pokazuje jak duży nacisk kładą twórcy na to żeby użytkownik mógł korzystać ze swojego Playstation 5 w sposób maksymalnie wygodny. Pytanie brzmi tylko na jakie rozwiązania finalnie zdecyduje się Sony. Do premiery konsoli pozostało jeszcze trochę czasu także należy uzbroić się w cierpliwość.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy powiedzieli, kiedy miałaby się zakończyć pandemia koronawirusa. Dla Polski nie ma dobrych wieści
  2. PILNE: Polski przełom ws. walki z koronawirusem
  3. Rozszerzono kryteria podejrzeń COVID-19. Jakie są kryteria epidemiologiczne w Polsce?
  4. Dramat w Hiszpanii. Lekarze dokonują segregacji pacjentów z COVID-19
Następny artykuł