Techgame.pl
sony playstation 5

materiały prasowe

Jason Schreier: odpalanie gier na playstation 5 ma być proste jak Netflix.

29 Marca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Jason Schreier redaktor serwisu Kotaku twierdzi, że odpalanie gier na nowej konsoli od Sony ma być tak proste i ekspresowe jak odpalenie filmu na Netflixie.

Znany i ceniony w branży redaktor wziął udział w dyskusji na forum Reset Era rzucając garść informacji na temat tego czym ma się charakteryzować Playstation 5. Najważniejszą rzeczą w jego wypowiedzi jest informacja, że nowy produkt Sony ma być tak prosty i intuicyjny w obsłudze jak Netflix czy inne serwisy streamingowe. Według doniesień zarządzający konsolą nowej generacji powtarzają deweloperom, że granie na Playstation 5 ma być łatwe jak nigdy dotąd. Gigant branży konsolowej w nowej generacji stawia na rozwiązania, które pozwolą graczowi przenieść się do świata wirtualnej rozrywki w dosłownie kilka sekund po odpaleniu PS5. Japończycy liczą na to, że taka specyfikacja pozwoli na aktywizację graczy którzy będą odpalać sprzęt na tak zwane “krótkie serie”. Użytkownik siadając do konsoli ma wiedzieć ile czasu mu zajmie rozgrywka np. w przerwie od pracy. Zmiany takiej jak ekspresowy i intuicyjny interfejs oraz odpowiednia konfiguracja podzespołów mają mu to umożliwić oszczędzając czas niezbędny do załadowania gry. 

Porównanie grania na konsoli do takiej aktywności jak Netflix pokazuje jak duży nacisk kładą twórcy na to żeby użytkownik mógł korzystać ze swojego Playstation 5 w sposób maksymalnie wygodny. Pytanie brzmi tylko na jakie rozwiązania finalnie zdecyduje się Sony. Do premiery konsoli pozostało jeszcze trochę czasu także należy uzbroić się w cierpliwość.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >