Techgame.pl
Komputer przerobiony na rekwizyt z gry Death Stranding.

Twitter/CamiRoebuck

Komputer z płodem w obudowie. Design nawiązuje do gry Death Stranding

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Wyobraźnia ludzka nie zna granic. W ostatnim czasie powiedzenie to znalazło potwierdzenie w przypadku projektów komputerów. Artystka Cami Roebuck stworzyła bardzo nietypowy case dla komputera.

Hardkorowi gracze chcą, aby ich maszyny gamingowe wyglądem prezentowały ich pasję do grania. Firmy tworzące sprzęt komputerowy i tym wiedzą, dlatego co rusz wypuszczają specjalne gamingowe sety dla osób, które oprócz osiągów chcą również, aby ich komputer dobrze się prezentował.

Death Stranding to ogromny hit

Hideo Kojima to japoński wizjoner przemysłu komputerowego. Jego gry na stałe wpisały się w kanon tej bej branży. Death Stranding, najnowsza produkcja Japończyka wiązała się jednak z dosyć sporym ryzykiem, bo zarówno stylistyką jak i mechaniką rozgrywki mocno odbiegała od tego, z czym gracze na całym świecie są zaznajomieni. Świat stworzony przez Kojimę wciągnął jednak graczy konsolowych na tyle mocno, że gra doczekała się swojej premiery również na PC-tach (gra zadebiutowała na Steamie oraz Epic Games Store). Efekty ciepłego przyjęcia możemy podziwiać do dzisiaj.

Artystyka z odważną wizją

Za projekt komputera odpowiada Cami Roebuck, która para się aktorstwem, sama tworzy również filmy i jest ogólnie pojętą artystką. Jak sama podkreśla projekt komputera inspirowanego grą Death Stranding jest pierwszym tego typu projektem w jej karierze. Jak sama napisała na swoim Twitterze: “Zbudowałam swój pierwszy komputer... Zrobiłam z niego BB [BridgeBaby – dop. red.].

Niesamowity projekt. Komputer, który wzbudzi kontrowersje

Najważniejszym elementem konstrukcji stworzonej przez Roebuck jest oczywiście pojemnik z płodem. Element ten jest charakterystyczną częścią wyposażenia głównego bohatera gry Death Stranding. Jak się okazuje po udanej misji, płód zmienia niewygodny pojemnik na trochę bardziej przestrzenne wnętrze komputera stacjonarnego. Gracze po zobaczeniu projektu wyrazili wątpliwości, czy tak złożony komputer ma prawo w ogóle działać (ze względu na wysokie temperatury podejrzewali, że lalka niemowlaka może się po prostu stopić). Autorka projektu rozwiała ich wątpliwości w kolejnym wpisie i krótkim nagraniu przedstawiającym sposób montażu rekwizytu. Wpis i nagranie możecie zobaczyć tutaj.  

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >