Konami Arespear C700+ - flagowy desktop japońskiej firmy.
Źródło: Konami

Dyskusyjny design i cena z kosmosu. Konami wypuszcza własną serię komputerów

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
30 Lipca 2020

Arespear to debiutancka seria zestawów komputerowych od Konami. Firma znana z produkcji gier komputerowych rozszerza swoją działalność i robi to z wysokiego C.

Konami, w umysłach graczy, to przede wszystkim niezapomniane gry, takie jak Metal Gear Solid, Pro Evolution Soccer czy chociażby legendarna Contra. Firma postanowiła poszerzyć jednak swoją działalność tworząc własną linię zestawów komputerowych.

Na początku trzy zestawy komputerów

Swoją nową przygodę Konami rozpoczyna od trzech desktopów o nazwie Arespear. Japończycy zaproponują nam trzy modele komputera: C300, C700 oraz C700+. Osprzęt zamknięty będzie w ciekawie wyglądającej obudowie, która z pewnością wzbudzi sporo kontrowersji wśród graczy (trochę kojarzy się z tarką do sera, którą jakiś czas temu zaproponował nam Apple w przypadku najnowszego iMaca Pro. Poza tym wersje będą się różniły między sobą kolorystyką, a najdroższa wersja, czyli C700+ będzie się odróżniała przeszkloną obudową i oświetleniem RGB.

Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociechRaport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociechCzytaj dalej

Co znajdziemy w środku komputerów od Konami

Arespear C300 będzie wyposażony w procesor Intel Core i5-9400F, 8 GB pamięci RAM, nośnik SSD M.2 PCIe o pojemności 512 GB oraz kartę graficzną GeForce GTX 1650. Cena? 184 800... jenów, c przekłada się na około 6505 złotych. Kolejne dwa modele nie różnią się między sobą w specyfikacji. Zarówno w C700 jak i C700+ znajdziemy procesor Intel Core i7-9700 z systemem chłodzenia cieczą AIO, 16 GB pamięci RAM, 512 GB wbudowanej pamięci SSD oraz kartę graficzną GeForce RTX 2070 Super. Model C700 kosztować będzie 11 325 złotych, a model flagowy C700+ 12 110 zł. W tej cenie dostaniemy wyżej wspomnianą przeszkloną obudowę i oświetlenie RGB. Na zdjęciach poniżej możecie zobacyzć najbogatszą wersję C700+.

Konami Arespear, komputer gamingowy od japońskiego producenta gier.Konami Arespear, komputer gamingowy od japońskiego producenta gier.

Ciekawostka niż realna opcja

Komputery złożone przez Konami nie zachwycają, szczególnie porównując specyfikację z ceną. Z pewnością obeznani w temacie składania komputerów gracze dużo taniej złożą komputer, który nie tylko nie będzie odstawał od propozycji Konami, ale będzie dużo tańszy i wydajniejszy... i prawdopodobnie będzie dużo ładniejszy, ale to już kwestia gustu.

Komputer z płodem w obudowie. Design nawiązuje do gry Death StrandingKomputer z płodem w obudowie. Design nawiązuje do gry Death StrandingCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Komputer z płodem w obudowie. Design nawiązuje do gry Death Stranding
  2. Macie jeszcze PSP? Lepiej je sprawdźcie, unikniecie wielkiego problemu
  3. Niesamowite plany Sony względem konsoli PlayStation 5
  4. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł