xbox series x z padem
Źródło: microsoft.com.pl

Wsteczna kompatybilność potwierdzona - PlayStation 5 kontra Xbox Series X

Artur ŁokietekArtur Łokietek
23 Marca 2020

Microsoft i Sony prześcigają się w wygraniu pojedynku konsol nowej generacji. Obydwie firmy potwierdziły obecność wstecznej kompatybilności. Która konsola zapewni więcej tytułów z poprzedniej generacji?

Wyścig gigantów trwa i PS5 wraz z Xbox Series X ścigają się o miano najbardziej oczekiwanej konsoli nowej generacji. Która z nich zaoferuje lepszą opcję wstecznej kompatybilności?

Xbox Series X

Microsoft zaprezentował na Twitterze sposób, w jaki gry z Xboxa One mogą zostać odpalone na nowym Xbox Series X. Warto zaznaczyć, że firma już wcześniej potwierdziła, iż dostępne będą wszystkie gry minionej generacji, do tego mają zostać przeskalowane i automatycznie dopasowane do możliwości nowej konsoli, która zapowiada się na naprawdę potężną maszynę. Co ciekawe, wystarczy kupić jeden egzemplarz gry, aby móc go odpalić na starszej lub nowszej konsoli. Microsoft pokazał, że uruchomienie gier, które posiadamy na Xbox One odbywa się bajecznie prosto - wystaczy podłączyć dysk zewnętrzny z XOne do Series X, a wszystkie gry na nim zainstalowane staną się dostępne do uruchomienia.

PlayStation 5 i niemała wpadka

Branżowi specjaliści uznali, że prezentacja nowej konsoli Sony to jedna wielka klapa. Nie dość, że nie doczekaliśmy się prezentacji jej wyglądu, to jeszcze niemalże wszystkie jej technikalia prezentują się gorzej niż te w konsoli konkurencji. Firma również potwierdziła wsteczną kompatybilność, jednak nie imponuje ona aż tak, jak ta z Xbox Series X - w PS5 zagramy na premierę w większość z 100 najpopularniejszych gier z PlayStation 4. Później dołączą do tego inne pozycje. Do tej pory na PS4 wydano ponad 4 tys gier, więc japońska firma zapowiada, że z czasem zdecydowana większość z nich pojawi się na PS5.Nie imponuje to niestety aż tak, jak rozwiązanie Microsoftu, ale czekamy na więcej konkretów.

Zobacz także:

  1. Poznaliśmy specyfikację PlayStation 5! Jak wypada w porównaniu z Xbox Series X?
  2. Xbox Series X: Nowy Xbox będzie potężna maszyną! Mamy dokładną specyfikację
  3. Nadchodzi DirectX 12 Ultimate! Zobacz demo technologiczne
  4. Fallout 76: Papier toaletowy okazał się najdroższym luksusem
  5. Prawdziwy gang używał masek z PayDaya podczas napadów
Następny artykuł