Techgame.pl
xbox series x z padem

microsoft.com.pl

Wsteczna kompatybilność potwierdzona - PlayStation 5 kontra Xbox Series X

23 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Microsoft i Sony prześcigają się w wygraniu pojedynku konsol nowej generacji. Obydwie firmy potwierdziły obecność wstecznej kompatybilności. Która konsola zapewni więcej tytułów z poprzedniej generacji?

Wyścig gigantów trwa i PS5 wraz z Xbox Series X ścigają się o miano najbardziej oczekiwanej konsoli nowej generacji. Która z nich zaoferuje lepszą opcję wstecznej kompatybilności?

Xbox Series X 

Microsoft zaprezentował na Twitterze sposób, w jaki gry z Xboxa One mogą zostać odpalone na nowym Xbox Series X. Warto zaznaczyć, że firma już wcześniej potwierdziła, iż dostępne będą wszystkie gry minionej generacji, do tego mają zostać przeskalowane i automatycznie dopasowane do możliwości nowej konsoli, która zapowiada się na naprawdę potężną maszynę. Co ciekawe, wystarczy kupić jeden egzemplarz gry, aby móc go odpalić na starszej lub nowszej konsoli. Microsoft pokazał, że uruchomienie gier, które posiadamy na Xbox One odbywa się bajecznie prosto - wystaczy podłączyć dysk zewnętrzny z XOne do Series X, a wszystkie gry na nim zainstalowane staną się dostępne do uruchomienia. 

PlayStation 5 i niemała wpadka

Branżowi specjaliści uznali, że prezentacja nowej konsoli Sony to jedna wielka klapa. Nie dość, że nie doczekaliśmy się prezentacji jej wyglądu, to jeszcze niemalże wszystkie jej technikalia prezentują się gorzej niż te w konsoli konkurencji. Firma również potwierdziła wsteczną kompatybilność, jednak nie imponuje ona aż tak, jak ta z Xbox Series X - w PS5 zagramy na premierę w większość z 100 najpopularniejszych gier z PlayStation 4. Później dołączą do tego inne pozycje. Do tej pory na PS4 wydano ponad 4 tys gier, więc japońska firma zapowiada, że z czasem zdecydowana większość z nich pojawi się na PS5.Nie imponuje to niestety aż tak, jak rozwiązanie Microsoftu, ale czekamy na więcej konkretów.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >