Techgame.pl
Screen z gry Covid: The Outbreak

Steam

Polska gra strategiczna o koronawirusie. Epidemie spróbujemy opanować już pod koniec maja

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Katowickie studio Jujubee ogłosiło, że z końcem maja każdy z nas będzie mógł wcielić się w rolę eksperta ds. pandemii i uratować świat przed koronawirusem. COVID: The Outbreak zawita na komputerach osobistych już 29 maja.

Gra ma szansę idealnie wpisać się w polską mentalność, w której wszyscy zdają się wiedzieć najlepiej jak radzić sobie z każdą sytuacją, nieważne czy mowa o formie polskich skoczków narciarskich, czy o opanowaniu globalnej pandemii.

Jujubee bierze na warsztat ważne społecznie tematy

Katowickie studio ma na swoim koncie już parę głośnych gier. Nie są to produkcję AAA, daleko im do rozmachu gier chociażby CD Projektu, ale dzięki tematyce, którą poruszają, jest o nich dosyć głośno na świecie. Jujubee wyprodukowało dotychczas takie gry jak: KURSK, która poruszała tematyki tragedii rosyjskiego okrętu poruszając jednocześnie temat wyścigu zbrojeń, Deep Diving Simulator, który poruszał tematykę ogólnie rozumianej ekologii i ochrony podwodnego świata. Teraz przyszedł czas na globalną pandemię.

Pandemic w drugą stronę

COVID: The Outbreak to gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę Globalnej Organizacji Zdrowia (GHO – brzmi znajomo prawda?) a naszym zadaniem jest opanowanie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Sposób rozprzestrzeniania wirusa SARS-CoV-2 bazowany jest na oficjalnych raportach WHO, a więc będziemy mogli się zmierzyć z sytuacją, która realnie miała miejsce. Sam zamysł gry przypomina odwróconą do góry nogami rozgrywkę Pandemic, zamiast rozwijać swojego własnego wirusa, będziemy próbowali go zatrzymać.

Premiera niedługo

Gra wyjdzie 27 maja na platformie Steam i będzie kosztowała 54 zł. 20% sprzedaży ze wszystkich gier studia Jujubee wędruje w maju i czerwcu na konto organizacji zajmujących się stworzeniem szczepionki na koronawirusa. Studio nie wyklucza wypuszczenia COVID: The Outbreak na inne platformy w przyszłości.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >