cs go
Źródło: Steam

Indie wpadły na pomysł wykorzystania muzyki z CS:GO do informowania ludzi o pandemii

Artur ŁokietekArtur Łokietek
8 Kwietnia 2020

Oglądanie wiadomości emitowanych na jednym z indyjskich kanałów telewizyjnych może okazać się dość specyficznym doświadczeniem dla każdego fana CS: GO. Dla graczy efekt jest zgoła inny od zamierzonego.

Ile razy już gracze dostrzegali wpadki w telewizji związane z grami! Tym razem sytuacja należy do tych zabawnych, a nie żenujących.

Wpadki w telewizji

Wielokrotnie już zdarzało się, że stacje telewizyjne z poważnymi programami informacyjnymi wykorzystały dobrodziejstwa branży komputerowej rozrywki w celu uatrakcyjnienia swojego przekazu medialnego. W Rosji do zobrazowania wojen wykorzystywano sceny choćby z Metal Gear Solid, co wywoływało uśmiech politowania wśród wielu graczy. Tym razem zaś cała sytuacja jest raczej zabawna. Dobrze wiemy, że aktualna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to temat niezwykle medialny i obfitujący w nagłe i niecierpiące zwłoki wiadomości. Właśnie do takich wiadomości indyjski program wykorzystał melodię z Counter-Strike: Global Offensive.

CS w telewizji

Counter-Strike: Global Offensive odkąd przeszedł na model free to play cieszy się niesłabnącą popularnością, także w gęsto zaludnionych Indiach. Produkcja ma w sobie wiele charakterystycznych elementów, w tym muzyczkę z menu, która w zamyśle twórców gry ma zagrzewać do walki i wzbudzać emocje. Z podobnego założenia wyszedł zapewne indyjski kanał telewizyjny, który intro specjalnych wydań swoich wiadomości opatrzył dokładnie tą samą muzyką. Dla zwykłego człowieka dobór nuty może i wydawać się odpowiedni, ale każdy gracz z pewnością uśmiechnąłby się z przekąsem, gdyby podobna sytuacja zdarzyła się w jego kraju. Wideo możecie obejrzeć https://bit.ly/2zOGAtP.

Zobacz także:

  1. Specjaliści obawiają się, że wirus atakuje również serce
  2. Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu
  3. Sony zaprezentowało nowy, futurystyczny kontroler do PlayStation 5. Znamy jego funkcje
  4. Prezydent UFC postanowił zorganizować nam Mortal Kombat na żywo
Następny artykuł