Techgame.pl
cs go

Steam

Indie wpadły na pomysł wykorzystania muzyki z CS:GO do informowania ludzi o pandemii

8 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Oglądanie wiadomości emitowanych na jednym z indyjskich kanałów telewizyjnych może okazać się dość specyficznym doświadczeniem dla każdego fana CS: GO. Dla graczy efekt jest zgoła inny od zamierzonego.

Ile razy już gracze dostrzegali wpadki w telewizji związane z grami! Tym razem sytuacja należy do tych zabawnych, a nie żenujących.

Wpadki w telewizji

Wielokrotnie już zdarzało się, że stacje telewizyjne z poważnymi programami informacyjnymi wykorzystały dobrodziejstwa branży komputerowej rozrywki w celu uatrakcyjnienia swojego przekazu medialnego. W Rosji do zobrazowania wojen wykorzystywano sceny choćby z Metal Gear Solid, co wywoływało uśmiech politowania wśród wielu graczy. Tym razem zaś cała sytuacja jest raczej zabawna. Dobrze wiemy, że aktualna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to temat niezwykle medialny i obfitujący w nagłe i niecierpiące zwłoki wiadomości. Właśnie do takich wiadomości indyjski program wykorzystał melodię z Counter-Strike: Global Offensive.

CS w telewizji

Counter-Strike: Global Offensive odkąd przeszedł na model free to play cieszy się niesłabnącą popularnością, także w gęsto zaludnionych Indiach. Produkcja ma w sobie wiele charakterystycznych elementów, w tym muzyczkę z menu, która w zamyśle twórców gry ma zagrzewać do walki i wzbudzać emocje. Z podobnego założenia wyszedł zapewne indyjski kanał telewizyjny, który intro specjalnych wydań swoich wiadomości opatrzył dokładnie tą samą muzyką. Dla zwykłego człowieka dobór nuty może i wydawać się odpowiedni, ale każdy gracz z pewnością uśmiechnąłby się z przekąsem, gdyby podobna sytuacja zdarzyła się w jego kraju. Wideo możecie obejrzeć https://bit.ly/2zOGAtP.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >