Techgame.pl
Briefing Ministerstwa Cyfryzacji

Flickr

Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

9 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Aplikacja ProteGO Safe to jeden z nowych pomysłów resortu cyfryzacji na walkę z koronawirusem. Jak donoszą odpowiednie służby na ostatniej konferencji prasowej. Ostateczna wersja aplikacji jest już gotowa. Niedługo każdy z nas będzie mógł ją

Kolejny polskie ministerstwa prześcigają się w wymyślaniu nowych pomysłów na walkę z epidemią koronawirusa. Ostatnimi czasy wygląda na to, że sytuacja w naszym kraju staje się coraz cięższa, szczególnie na Śląsku.

ProteGO Safe

Polskie ministerstwo cyfryzacji postanowiło wyjść z kolejną inicjatywą, która ma pomóc w walce z COVID-19. Resort stworzył aplikację o nazwie ProteGO Safe. Jak ogłosili dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej szefowie resortów zdrowia oraz cyfryzacji, jest ona już dostępna do pobrania ze strony sklepu Android Play. Na czym polega jej działania i w jaki sposób z niej można skorzystać. Postanowiliśmy odpowiedzieć na tak zadane pytania. Aplikację ProteGO Safe należy pobrać na swoje smartfona. Ma ona umożliwić typowanie osób, które powinny zostać objęte nadzorem sanitarnym. Po pobraniu aplikacji, mamy możliwość wypełnienia ankiety, która pozwoli nam na ocenienie ryzyko zachorowania na COVID-19. Pomoże ona nam również na sprawdzenie jednej ważnej rzeczy. Chodzi o to czy w naszej okolicy są osoby od których możemy potencjalnie zarazić się koronawirusem. 

Walka z koronawirusem

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z resortem zdrowia stworzyło aplikację, która ma pomóc polskim obywatelom w walce z koronawirusem. Wszystko to ma oczywiście związek z obowiązującym aktualnie stanem epidemii. Według resortu cyfryzacji aplikacja ma wydatnie pomóc w wychodzeniu z najbardziej ostrych obostrzeń w naszym kraju. Każdy użytkownik ProteGO Safe będzie miał możliwość wypełnienia dedykowanej ankiety, która sprawdzi to jak duże jest ryzyko zakażenia koronawirusem. Aplikacja pozwala na tak zwane prowadzenie dziennika zdrowia. Jednak najważniejszym komponentem aplikacji jest fakt, że będziemy otrzymywali specjalne notyfikacje w momencie w którym będziemy mieli kontakt z osobą potencjalnie zakażoną. Sam ten fakt wywołuje wiele kontrowersji. Eksperci biją na alarm i uważają, że aplikacja będzie pobierała zbyt wiele danych na temat użytkowników. Jednak twórcy aplikacji oraz resort cyfryzacji te zarzuty odpierają. Uważają, że uprawnienia aplikacji nie będą się niczym różnić od wielu innych programów, które do tej pory mieliśmy zainstalowani na swoich smartfonach. 

Technologia Bluetooth

Aplikacja łączy się z innymi użytkownikami poprzez technologię Bluetooth. "W momencie, kiedy któryś z użytkowników, z którego telefonem spotkał się Twój telefon, zachoruje  – dostaniesz odpowiednią informację" - możemy wyczytać w opisie aplikacji na stronie resortu aplikacji.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >