Techgame.pl
discord logo

discordapp.com

Discord ma taktykę na koronawirusa. Zwiększono limit widzów na streamie, żeby zatrzymać ludzi w domu

12 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Zalecenia rządów wielu krajów dotyczących koronawirusa nakazują zostawać w domach o ile to możliwe. W Polsce zamknięto szkoły, odwołano wydarzenia masowe. W dobie szaro zapowiadających się tygodni na ratunek przyszedł Discord. Zwiększono lim

Discord szturmem zdobył serca graczy - platforma komunikacyjna okazała się genialną odpowiedzią na konkurencyjny TeamSpeak i przestarzały Skype. Idąc naprzeciw potrzebom użytkowników, Discord zwiększł limit odbiorców streamów. Teraz lekcje mogą odbywać się online!

Discord zawładnął światem

Platforma komunikacyjna Discord z miejsca podbiła serca graczy na całym świecie. Aplikacja pozwala na tworzenie serwerów z różnymi kanałami komunikacji głosowej i czatów tekstowych. Na jednym takim serwerze przebywać może naraz wiele osób. Ułatwia to rozgrywki klanowe, komunikację internetową, a niektóre firmy zaczęły używać platformy w miejsce Skype'a - do wspólnych konferencji. Discord pozwala również na komunikację bezpośrednią bez potrzeby zakładania serwera, więc nawet dla pojedyńczych użytkowników jest niezwykle przydatny. Co ciekawe, platfora miała przez chwilę nawet swój własny sklep. Okazał się on jednak niewypałem (póki co nikt nie przebił popularności Steama) i szybko funkcję usunięto. 

Discord przeciw SARS-CoV-2

Discord wprowadził właśnie aktualizację, która zniosła limit odbiorców transmisji na żywo za pośrednictwem usługi Go Live opracowanej przez Discorda. Wcześniej na raz można było udostępniać ekran maksymalnie 10 osobom, teraz jest to aż 50 osób. Warto zaznaczyć, że sama funkcja streamowania nie jest kontrolowana przez firmę, więc zamiast gry można równie dobrze oglądać wspólnie filmy, programy w internecie czy seriale, co jest przeciwieństwiem choćby Twitcha, który szybko zamyka streamy łamiące ich regulamin i prawa autorskie. Go Live jest też bardzo wygodną funkcją - za pomocą jednego przycisku w grze możemy odpalić "strumyk" dla wszystkich obecnych na kanale głosowym. Taka funkcja może pomóc użytkownikom w rozładowaniu napięcia w okresie pandemii COVID-19 i zachęcać ich do pozostawania w domach.

Lekcje streamowania... za pomocą streamu?

Discord zwiększył też limit współdzielenia ekranów podczas rozmów za pomocą kamerki internetowej, również do 50. W domyśle funkcja ta ma pomóc w załatwianiu ważnych spraw dla tych, którzy pracują zdalnie albo nie mogą pojawić się w firmie przez koronawirusa. Możliwe jest także przeprowadzanie zajęć czy lekcji w formie online. Taka sytuacja miała miejsce w NYU Game Center, gdzie jeden z profesorów przeprowadził zajęcia dotyczące streamowania właśnie przez Twitcha. Zwiększony limit serwerów Discorda jest właśnie idealną odpowiedzią na takie potrzeby odbiorców. Miejmy jednak na uwadze fakt, że początkowo mogą występować problemy z połączeniem - pięciokrotnie więcej użytkwoników to pięciokrotnie większe obciążenie serwerów.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >