Techgame.pl
smash bros plakat

nintendo

Twórca Smash Bros: "Nowy koronawirus rzucił ogromny cień na tworzenie gier"

19 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Koronawirus SARS-CoV-2 wpłynął już na praktycznie każdą gałąź światowej gospodarki. Deweloper znany z produkcji z cyklu Smash Bros. wyjaśnia w jaki sposób choroba negatywnie wpływa na branżę projektowania gier. Sytuacja jest trudna.

Koronawirus spowodował odwołanie wielu technologicznych targów i wydarzeń na świecie. Niedawno oficjalnie odwołano E3 w obawie przed chorobą, co dla wielu okazało się znakiem, że sytuacja jest naprawdę poważna. W jaki sposób COVID-19 wpływa na branżę gier?

COVID-19 a gry

Masahiro Sakurai, deweloper znany z opracowania tytułów spod znaku Smash Bros. co jakiś czas udziela się jako redaktor pisząc kolumny w popularnym w Japonii magazynie Famitsu. Tym razem poruszył on ogromny problem, jakim jest rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i jego wpływ na projektowanie gier. Choć tekst dotyczy Japonii, łatwo możemy wyobrazić sobie, że podobne problemy mają również studia w innych częściach świata. Oczywiście pandemia wpłynęła także na inne gałęzie technologii - odwoływano do tej wiele wielkich wydarzeń, a znane firmy musiały pozmieniać swoje plany wydawnicze i zapowiedzi sprzętu. Sytuacja może zakończyć się mocnym ciosem dla niektórych twórców.

Ogromny cień na branżę gier

Sakurai wyjaśnia, że praca w branży gier wymaga wysokiej poufności i specjalistycznych narzędzi, przez co niemożliwe jest zabranie wszystkich swoich obowiązków do domu. Oczywiście, wiele firm przeszło na tryb pracy zdalnej, jednak nie jest on aż tak wydajny jak klasyczna praca w biurze. Deweloper twierdzi, że przez ograniczenie podróży i zamknięcie różnych biur, ciężko jest ustalać dokładne plany produkcyjne - Sakurai często odwiedza siedzibę Nintendo w Kyoto, która od Tokio, w którym mieszka, oddalona jest o około 2 godziny jazdy japońskim pociągiem, jednak ich ruch został wstrzymany. Największe zagrożenie jednak niesie ewentualnie wykrycie koronawirusa u któregoś z pracowników studia zajmującego się gamedevem - wtedy wszystko zostaje wstrzymane, a sam proces tworzenia gry odwleczony w nieskończoność. Taką sytuację możemy odnieśc również do wielu innych firm. Najgorsze jest to, że do końca nie wiadomo kiedy pandemia się zakończy i jak sytuacja będzie prezentować się w ciągu kolejnych miesięcy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >