Screen z gry Death Stranding
Źródło: Play Station Europe

Pandemia opóźnia premierę kolejnej gry. Na Death Stranding będziemy musieli jeszcze poczekać

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Kwietnia 2020

Ostatnie dzieło Hideo Kojimy wzbudziło w środowisku graczy wiele kontrowersji. Japoński twórca po raz kolejny zaskoczył swoich fanów niecodzienną formą rozgrywki. Gracze pecetowi muszą jeszcze trochę poczekać.

Dotychczas po świecie zaprezentowanym w najnowszej produkcji Hideo Kojimy mogli wędrować jedynie graczy posiadający Play Station 4. Teraz miało się to zmienić, ponieważ Kojima Productions przygotowywało port na komputery. Premiera została jednak przełożona o kilka miesięcy.

Home office opóźnił prace nad portem

Za pomocą oficjalnego profilu na Twitterze producent gry potwierdził informacje, że premiera Death Stranding w wersji na PC zostaje przełożona. Opóźnienia mają związek z pandemią koronawirusa i przystosowaniem pracy do warunków pracy zdalnej. Nowa data premiery została ustalona na 14 lipca, można więc powiedzieć, że jest to ogólnie dobra wiadomość, bo okres wakacyjny, to raczej sezon ogórkowy dla graczy. Warto wspomnieć, że Kojima Productions długo zwlekała z podjęciem decyzji o przeniesieniu pracy do domów. Stało się tak dopiero po stwierdzeniu choroby COVID-19 u jednego z pracowników.

Kontrowersyjna produkcja

Death Stranding miało swoją konsolową premierę w listopadzie ubiegłego roku. Wzbudziła ona wiele kontrowersji, a oceny zarówno graczy, jak i recenzentów wahają się ze skrajności w skrajność. Wystarczy wspomnieć, że najnowsza produkcja Kojimy została okrzyknięta jako Symulator Chodzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GeForce Now z coraz mniejszą biblioteką gier. Xbox i Warner Bros. rezygnują
  2. Powstanie hollywodzki film na podstawie polskiej gry
  3. Sposób na zdobycie darmowego malowania do Fortnite. Wszystko z okazji Twitch Rivals
  4. Hitowa gra od Avalanche dostępna za darmo. Macie tydzień na odebranie prezentu
Następny artykuł