Techgame.pl
zajęcia online w half life alyx

/watch?v=_T2-9MwA5JI&feature=emb_title - Charles Coomber - wideo

Przez koronawirusa nauczyciel poprowadził zajęcia online w... Half-Life: Alyx

25 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nowa produkcja od Valve okazała się jedną z najlepszych gier VR jakie powstały. Gra jest tak dobra, że nie tylko gracze korzystają z jej zaawansowanych mechanik. Nauczyciel z Kalifornii przeprowadził zajęcia za pomocą produkcji.

Najnowsza produkcja od Valve, czyli gra VR będąca kontynuacją jednej z najważniejszych gier w historii okazała się niemałym sukcesem zdobywając naprawdę godne podziwu recenzje. Użyteczność VR w grze okazała się tak zaawansowana, że pewien Kalifornijski nauczyciel przeprowadził za jej pomocą zajęcia online. 

Half-Life: Alyx, czyli cud VR

Recenzenci są w zasadzie jednomyślni - Half-Life: Alyx to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały z myślą o VR. Według serwisu Metacritic średnia ocen produkcji to oszałamiające 92/100 przy 27 recenzjach dostępnych na moment pisania tego tekstu. Nic dziwnego zresztą, gdyż Valve od zawsze lubiło eksperymentować ze swoimi grami, a według szefa firmy Gabe Newella, Half-Life to seria idealna do tego. Od czasu Half-Life 2 zmieniło się wiele, ale tamten tytuł do tej pory potrafi zaskoczyć niebywałą fizyką przedmiotów - niemal wszystkim da się rzucać, a same przedmioty zachowują się realistycznie gdy, na przykład, potrącimy beczkę przechodząc obok. 

Nauka online za pomocą gry

Aktualna sytuacja z koronawirusem zmusza wiele osób do pracy zdalnej - w tym nauczycieli. Może to być szczególnie problematyczne, gdyż zorganizowanie takich zajęć i skupienie uwagi podopiecznych jest nie lada wyzwaniem. Jeden z nauczycieli z Kalifornii w USA podszedł do tego od zupełnie innej strony. Przeprowadził zajęcia z kątów właśnie w Half-Life: Alyx, korzystając z zaawansowanej mechaniki interakcji w grze. Skorzystał on z tablicy i mazaków znajdujących się na jednym z poziomów. Co ciekawe, aby zapewnić uczniom "pełną immersję" udawał on, że miejsce w grze jest jego domem. Całą lekcję zobaczyć możecie powyżej i być może będzie to dla niektórych wciągającym przedstawieniem tematu kątów w matematyce. Okazuje się, że da się połączyć granie w oczekiwaną przez lata produkcję z pracą.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >