zajęcia online w half life alyx
Źródło: /watch?v=_T2-9MwA5JI&feature=emb_title - Charles Coomber - wideo

Przez koronawirusa nauczyciel poprowadził zajęcia online w... Half-Life: Alyx

Artur ŁokietekArtur Łokietek
25 Marca 2020

Nowa produkcja od Valve okazała się jedną z najlepszych gier VR jakie powstały. Gra jest tak dobra, że nie tylko gracze korzystają z jej zaawansowanych mechanik. Nauczyciel z Kalifornii przeprowadził zajęcia za pomocą produkcji.

Najnowsza produkcja od Valve, czyli gra VR będąca kontynuacją jednej z najważniejszych gier w historii okazała się niemałym sukcesem zdobywając naprawdę godne podziwu recenzje. Użyteczność VR w grze okazała się tak zaawansowana, że pewien Kalifornijski nauczyciel przeprowadził za jej pomocą zajęcia online.

Half-Life: Alyx, czyli cud VR

Recenzenci są w zasadzie jednomyślni - Half-Life: Alyx to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały z myślą o VR. Według serwisu Metacritic średnia ocen produkcji to oszałamiające 92/100 przy 27 recenzjach dostępnych na moment pisania tego tekstu. Nic dziwnego zresztą, gdyż Valve od zawsze lubiło eksperymentować ze swoimi grami, a według szefa firmy Gabe Newella, Half-Life to seria idealna do tego. Od czasu Half-Life 2 zmieniło się wiele, ale tamten tytuł do tej pory potrafi zaskoczyć niebywałą fizyką przedmiotów - niemal wszystkim da się rzucać, a same przedmioty zachowują się realistycznie gdy, na przykład, potrącimy beczkę przechodząc obok.

Nauka online za pomocą gry

Aktualna sytuacja z koronawirusem zmusza wiele osób do pracy zdalnej - w tym nauczycieli. Może to być szczególnie problematyczne, gdyż zorganizowanie takich zajęć i skupienie uwagi podopiecznych jest nie lada wyzwaniem. Jeden z nauczycieli z Kalifornii w USA podszedł do tego od zupełnie innej strony. Przeprowadził zajęcia z kątów właśnie w Half-Life: Alyx, korzystając z zaawansowanej mechaniki interakcji w grze. Skorzystał on z tablicy i mazaków znajdujących się na jednym z poziomów. Co ciekawe, aby zapewnić uczniom "pełną immersję" udawał on, że miejsce w grze jest jego domem. Całą lekcję zobaczyć możecie powyżej i być może będzie to dla niektórych wciągającym przedstawieniem tematu kątów w matematyce. Okazuje się, że da się połączyć granie w oczekiwaną przez lata produkcję z pracą.

Zobacz także:

  1. Gamedec - polski cyberpunkowy RPG dostał nowy gameplay
  2. Valve pracuje nad interfejsem neuronowym. "Jesteśmy o wiele bliżej Matrixa, niż sądzą ludzie"
  3. PETA radzi weganom jak grać w Animal Crossing: New Horizons - opublikowano specjalny poradnik
  4. Czemu najlepiej strzela się do demonów w rytm metalu? - Najlepsze soundtracki z gier
  5. Chińscy naukowcy znaleźli nowe objawy koronawirusa SARS-CoV-2
Następny artykuł