Logo Humble Conquer COVID-19 Bundle
Źródło: Materiały prasowe

Humble Bundle zebrał ponad 6,5 mln dolarów na walkę z koronawirusem

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Kwietnia 2020

Ponad 200 000 sprzedanych “paczek” z grami na platformie Humble Bundle. Pieniądze trafią do organizacji zwalczających wirusa SARS-CoV-2.

Parę tygodni temu informowaliśmy o niezwykle atrakcyjnej ofercie serwisu Humble Bundle. Portal zajmuje się tworzeniem “paczek” z grami, które można zakupić w atrakcyjnych cenach. Z powodu epidemii koronawirusa serwis stworzył specjalny Bundle Pack, z którego przychody mają trafić do organizacji walczących z wirusem wywołującym chorobę COVID-19.

Ogromny sukces

Właściciele serwisu ogłosili, że Humble Conquer COVID-19 Bundle okazał się być wielkim sukcesem. Sprzedano ponad 200 000 promocyjnych zestawów, serwis uzbierał ponad 6.5 mln dolarów na walkę z koronawirusem. Sto procent zysków z zakupów zostanie przeznaczona na wsparcie takich organizacji jak: Doctors Without Borders, Direct Relief, Partners In Health, and International Rescue Committee. Pieniądze zostaną spożytkowane na zakup sprzętów medycznych i ochronnych dla pracowników służby zdrowia.

Podział pieniędzy

W odpowiedzi na ogłoszenie Humble Bundle, głos zabrała między innymi organizacja Doctors Without Borders: “Otrzymamy 1.5 miliona dolarów, co pozwoli nam uruchomić specjalne programy wspierające rejony świata, w których walka z koronawirusem jest najtrudniejsza”. Inicjatywa Humble Bundle została okrzyknięta “wspaniałym przykładem tego jak ludzkość może się zmotywować do wspólnej pomocy w obronie tego co najważniejsze”.

Tysiące dolarów w grach

Na Humble Covid-19 Relief Bundle składało się z gier, komiksów, książek i oprogramowania o łącznej wartości kilku tysięcy dolarów. Bundle Pack był dostępny od 31 marca do 7 kwietnia za 30 dolarów. Humble Bundle zawsze daje możliwość podziału kwoty na konkretne organizacje oraz opłaty serwisowe. W tym przypadku 100% przychodów przekazanych było na walkę z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czytaliście komiksy o przygodach tego sympatycznego dziennikarza? Tintin wraca do świata gier
  2. Rekordowe wydatki graczy. Koronawirus napędza sprzedaż gier
  3. Fantastyczna reakcja społeczności graczy. Uczcili pamięć swojego zmarłego przyjaciela
  4. Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc
Następny artykuł