Logo Humble Conquer COVID-19 Bundle
Źródło: Materiały prasowe

Humble Bundle zebrał ponad 6,5 mln dolarów na walkę z koronawirusem

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Kwietnia 2020

Ponad 200 000 sprzedanych “paczek” z grami na platformie Humble Bundle. Pieniądze trafią do organizacji zwalczających wirusa SARS-CoV-2.

Parę tygodni temu informowaliśmy o niezwykle atrakcyjnej ofercie serwisu Humble Bundle. Portal zajmuje się tworzeniem “paczek” z grami, które można zakupić w atrakcyjnych cenach. Z powodu epidemii koronawirusa serwis stworzył specjalny Bundle Pack, z którego przychody mają trafić do organizacji walczących z wirusem wywołującym chorobę COVID-19.

Ogromny sukces

Właściciele serwisu ogłosili, że Humble Conquer COVID-19 Bundle okazał się być wielkim sukcesem. Sprzedano ponad 200 000 promocyjnych zestawów, serwis uzbierał ponad 6.5 mln dolarów na walkę z koronawirusem. Sto procent zysków z zakupów zostanie przeznaczona na wsparcie takich organizacji jak: Doctors Without Borders, Direct Relief, Partners In Health, and International Rescue Committee. Pieniądze zostaną spożytkowane na zakup sprzętów medycznych i ochronnych dla pracowników służby zdrowia.

Podział pieniędzy

W odpowiedzi na ogłoszenie Humble Bundle, głos zabrała między innymi organizacja Doctors Without Borders: “Otrzymamy 1.5 miliona dolarów, co pozwoli nam uruchomić specjalne programy wspierające rejony świata, w których walka z koronawirusem jest najtrudniejsza”. Inicjatywa Humble Bundle została okrzyknięta “wspaniałym przykładem tego jak ludzkość może się zmotywować do wspólnej pomocy w obronie tego co najważniejsze”.

Tysiące dolarów w grach

Na Humble Covid-19 Relief Bundle składało się z gier, komiksów, książek i oprogramowania o łącznej wartości kilku tysięcy dolarów. Bundle Pack był dostępny od 31 marca do 7 kwietnia za 30 dolarów. Humble Bundle zawsze daje możliwość podziału kwoty na konkretne organizacje oraz opłaty serwisowe. W tym przypadku 100% przychodów przekazanych było na walkę z koronawirusem.

Następny artykuł