Techgame.pl
Screen z gry Land of War: The Beginning.

Steam

Land of War, czyli polska odpowiedź na Call of Duty. Twórcy pokazali gameplay

2 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Deweloperzy z polskiego studia MS Games zaprezentowali kolejne materiały z ich najnowszej gry Land of War. Jest to gra, której akcja toczy się podczas II wojny światowej.

Land of War: The Beginning jest FPS-em polskiej produkcji, którego akcja osadzona została w realiach drugiej wojny światowej.

Polska FPS-ami nie stoi

Polskie gry z gatunku FPS nie mają zbyt dużej tradycji w naszym kraju. Co prawda na przełomie lat sytuacja znacząco się poprawiła. Jedną z najlepszych produkcji ostatnich dwóch dekad w tej kategorii jest z pewnością stworzona przez polskie studio People Can Fly gra Painkiller. Miała ona swoją premierę w 2007 roku i pomimo ciepłego przyjęcia na europejskim rynku, nie odniosła wybitnego sukcesu.  W nadchodzących miesiącach dużą cegiełkę do polskich produkcji typu FPS dołoży z pewnością CD Projekt Red, który kończy pracę nad wyczekiwanym od przeszło ośmiu lat Cyberpunkiem 2077. Poza tymi dwiema produkcjami polskie FPS-y kojarzą się jednak głównie z bardzo słabymi produkcjami niskobudżetowymi pokroju Wilczy Szaniec. Czy nowa produkcja od studia MS Games ma szanse na przełamanie tego przeświadczenia? Efekty pracy Polaków możemy zobaczyć na gameplayu wczesnej wersji gry.

Land of War to polskie Call of Duty?

Z odpowiedzią na to pytanie jeszcze trochę poczekamy, ale przedstawione materiały wskazują, że schemat rozgrywki będzie się znacząco różnił od najpopularniejszych na rynku strzelanek, a więc Call of Duty czy Battlefield. Oprawa graficzna może budzić skojarzenia z grami sprzed dekady, modele postaci też jak na razie nie zachwycają. To co wygląda bardzo ciekawie to model strzelania. Z nagrania oczywiście ciężko wywnioskować, czy jest dobry, czy zły, jednak wygląda na to, że twórcy chcieli dosyć wiernie odwzorować fizykę broni używanej podczas drugiej wojny światowej. Karabiny mają dosyć mocny odrzut i z pewnością w grze trzeba będzie o wiele bardziej oszczędnie podchodzić do tematu strzelania niż w takim Call of Duty.

Wczesna wersja gry zapowiada się obiecująco

Trzeba pamiętać, że przedstawione w zwiastunie materiały pochodzą z wczesnej wersji gry. Wiele spraw, jak kosmetyka postaci czy mechanika poruszania się zostanie jeszcze na pewno doszlifowana. W gruncie rzeczy możemy spodziewać się całkiem ciekawej produkcji, która zostanie wypuszczona tylko i wyłącznie na komputery. Dodatkowego smaczku Land of War dodają zapewnienia twórców, którzy podkreślają, że w tej produkcji ważny jest dla nich realizm, zarówno rozgrywki, jak i opowiedzianych w grze historii. Twórcy nie podali ostatecznej daty premiery gry. 

Poniżej możecie zapoznać się ze zwiastunem zawierającym obszerne fragmenty rozgrywki w grze Land of War: The Beginning.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >