Techgame.pl
Lenovo Legion Gaming Phone trzymany w dłoniach

YouTube

Lenovo Legion będzie prawdziwym potworem wśród smartfonów. Poznaliśmy specyfikacje gamingowego telefonu

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Na rynku pojawią się już niedługo dwa nowe smartfony gamingowe. Lenovo Legion Gaming Phone w wersji zwykłej i pro będą miały sporo do zaoferowania.

Najnowszy smartfon gamingowy od Lenovo zapowiada się naprawdę nieźle. Widać, że osoby, które go projektowały, przynajmniej z zewnątrz robiły to z myślą o graczach.

Smartfony gamingowe

Rynek telefonów gamingowych coraz bardziej się rozszerza, co prawda większość tego typu smartfonów produkowanych jest przez niezbyt dobrze znane w Polsce firmy, jak Nubia czy Black Shark, to nie brakuje również produktów od dobrze znanych w naszym kraju producentów sprzętu gamingowego, czyli Razera i Asusa. Teraz do tej rodziny dołączy również Lenovo.

Przede wszystkim wygląd

To co wyróżnia Lenovo Legion spośród innych telefonów tej klasy to zdecydowanie design. Co prawda agresywne ubarwienie telefonu, to już raczej standard w przypadku smartfonów gamingowych, to inne rozwiązania już się zdecydowanie wyróżniają. Widać również, że wprowadzono je rzeczywiście ze względu na graczy. Przede wszystkim uwagę zwraca wysuwana przednia kamerka, która nie wyłania się z góry urządzenia, a z boku. W trakcie rozgrywki na smartfonie to rzeczywiście wygodniejsze. Umieszczenie głównego aparatu też jest ciekawe, znajdziemy go niemalże na środku tylnej obudowy, ze względu na ergonomię trzymania telefonu podczas grania.

Potężny procesor i na razie niewiele więcej

Do oficjalnej prezentacji najnowszego telefonu od Lenovo pozostało jeszcze parę dni, producent nie chce zdradzać zbyt wielu informacji na temat tego co znajdziemy w środku urządzenia i czym będzie się różniła zwykła wersja od wersji pro, ale pewne informacje już posiadamy. Smartfony napędzać będzie superwydajny procesor Qualcomm Snapdragon 856+. Zachwycać ma również duży wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Telefon ma zostać oficjalnie zaprezentowany 22 lipca i wtedy również trafi do sprzedaży (na razie na rodzimym rynku). Co ciekawe tego samego dnia swojego najnowszego smartfona zaprezentuje ASUS.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >