Lenovo Legion Gaming Phone trzymany w dłoniach
Źródło: YouTube

Lenovo Legion będzie prawdziwym potworem wśród smartfonów. Poznaliśmy specyfikacje gamingowego telefonu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Lipca 2020

Na rynku pojawią się już niedługo dwa nowe smartfony gamingowe. Lenovo Legion Gaming Phone w wersji zwykłej i pro będą miały sporo do zaoferowania.

Najnowszy smartfon gamingowy od Lenovo zapowiada się naprawdę nieźle. Widać, że osoby, które go projektowały, przynajmniej z zewnątrz robiły to z myślą o graczach.

Smartfony gamingowe

Rynek telefonów gamingowych coraz bardziej się rozszerza, co prawda większość tego typu smartfonów produkowanych jest przez niezbyt dobrze znane w Polsce firmy, jak Nubia czy Black Shark, to nie brakuje również produktów od dobrze znanych w naszym kraju producentów sprzętu gamingowego, czyli Razera i Asusa. Teraz do tej rodziny dołączy również Lenovo.

Nowy flagowiec od Xiaomi z ceramiczną obudową? Kolejne przecieki o Mi 10 Pro PlusNowy flagowiec od Xiaomi z ceramiczną obudową? Kolejne przecieki o Mi 10 Pro PlusCzytaj dalej

Przede wszystkim wygląd

To co wyróżnia Lenovo Legion spośród innych telefonów tej klasy to zdecydowanie design. Co prawda agresywne ubarwienie telefonu, to już raczej standard w przypadku smartfonów gamingowych, to inne rozwiązania już się zdecydowanie wyróżniają. Widać również, że wprowadzono je rzeczywiście ze względu na graczy. Przede wszystkim uwagę zwraca wysuwana przednia kamerka, która nie wyłania się z góry urządzenia, a z boku. W trakcie rozgrywki na smartfonie to rzeczywiście wygodniejsze. Umieszczenie głównego aparatu też jest ciekawe, znajdziemy go niemalże na środku tylnej obudowy, ze względu na ergonomię trzymania telefonu podczas grania.

Rysik Apple przeniesie rzeczywiste kolory do komputeraRysik Apple przeniesie rzeczywiste kolory do komputeraCzytaj dalej

Potężny procesor i na razie niewiele więcej

Do oficjalnej prezentacji najnowszego telefonu od Lenovo pozostało jeszcze parę dni, producent nie chce zdradzać zbyt wielu informacji na temat tego co znajdziemy w środku urządzenia i czym będzie się różniła zwykła wersja od wersji pro, ale pewne informacje już posiadamy. Smartfony napędzać będzie superwydajny procesor Qualcomm Snapdragon 856+. Zachwycać ma również duży wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Telefon ma zostać oficjalnie zaprezentowany 22 lipca i wtedy również trafi do sprzedaży (na razie na rodzimym rynku). Co ciekawe tego samego dnia swojego najnowszego smartfona zaprezentuje ASUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5
  2. Nowy flagowiec od Xiaomi z ceramiczną obudową? Kolejne przecieki o Mi 10 Pro Plus
  3. Przełomowa aplikacja powie, czy masz problemy ze zdrowiem psychicznym. Eksperci jednak ostrzegają
  4. Rysik Apple przeniesie rzeczywiste kolory do komputera

Następny artykuł