Techgame.pl
LG Project B. Grafika koncepcyjna przedstawiająca zwijany smartfon od LG.

LetsGoDigital

Zwijane smartfony od LG. Koncern zapowiedział masową produkcję

3 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Firmy z branży technologicznej cały czas poszukuje kolejnych innowacji, które sprawią, że ich produkty zapanują na rynku. W poprzednich latach wprowadzone zostały składane smartfony, które jednak nie zrobiły furory wśród konsument&oac

Producenci telefonów komórkowych coraz odważniej sięgają do futurystycznych rozwiązań, które mogą sprawić, że ich sprzęty staną się absolutnym hitem na rynku.

Składane smartfony to nisza

Producenci liczyli się z tym, że nowatorskie, składane smartfony mogą się nie przyjąć. Jak każda nowość technologiczna, tak i takie smartfony mają pełno wad. Są duże, niezbyt wygodne w codziennym użytkowaniu, awaryjne, drogie i po prostu mało praktyczne. Wraz z rozwojem technologii tego typu sprzęty będą jednak zyskiwały na popularności.

Nie składaj, zwijaj

LG do problemu składanych smartfonów chce podejść zupełnie inaczej. Zamiast składania koreański gigant technologiczny proponuje zwijane smartfony. LG Project B to projekt pierwszego zwijanego smartfona, który trafi do masowej produkcji. Tego typu rozwiązanie nie jest nowością, dotychczas jednak pojawiały się jako koncepty lub prezentacje na targach urządzeń mobilnych. Ponadto, w sprzedaży są również zwijane telewizory.

Produkcja już w przyszłym roku

Po latach posuchy, LG chce wrócić do walki z największymi producentami telefonów komórkowych. W tym celu chcą bardzo szybko wprowadzić swoje zwijane smartfony na rynek. Koreańczycy planują rozpoczęcie produkcji swoich nowatorskich urządzeń już w przyszłym roku.

Jak to działa?

W celu stworzenia rewolucyjnego smartfona, LG podjęło współpracę z chińskim producentem wyświetlaczy BOE. Telefony mają zostać wyposażone w odporne na uszkodzenia, elastyczne ekrany OLED. Na razie producent nie podał dokładniejszej charakterystyki sprzętowej, prawdopodobnie zrobią to do końca 2020 roku. Eksperci przewidują, że praktyczne elastyczne i zwijane smartfony w przystępnej cenie będą dostępne na rynku w drugiej połowie lat 20.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >