Techgame.pl
LG Project B. Grafika koncepcyjna przedstawiająca zwijany smartfon od LG.

LetsGoDigital

Zwijane smartfony od LG. Koncern zapowiedział masową produkcję

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Firmy z branży technologicznej cały czas poszukuje kolejnych innowacji, które sprawią, że ich produkty zapanują na rynku. W poprzednich latach wprowadzone zostały składane smartfony, które jednak nie zrobiły furory wśród konsument&oac

Producenci telefonów komórkowych coraz odważniej sięgają do futurystycznych rozwiązań, które mogą sprawić, że ich sprzęty staną się absolutnym hitem na rynku.

Składane smartfony to nisza

Producenci liczyli się z tym, że nowatorskie, składane smartfony mogą się nie przyjąć. Jak każda nowość technologiczna, tak i takie smartfony mają pełno wad. Są duże, niezbyt wygodne w codziennym użytkowaniu, awaryjne, drogie i po prostu mało praktyczne. Wraz z rozwojem technologii tego typu sprzęty będą jednak zyskiwały na popularności.

Nie składaj, zwijaj

LG do problemu składanych smartfonów chce podejść zupełnie inaczej. Zamiast składania koreański gigant technologiczny proponuje zwijane smartfony. LG Project B to projekt pierwszego zwijanego smartfona, który trafi do masowej produkcji. Tego typu rozwiązanie nie jest nowością, dotychczas jednak pojawiały się jako koncepty lub prezentacje na targach urządzeń mobilnych. Ponadto, w sprzedaży są również zwijane telewizory.

Produkcja już w przyszłym roku

Po latach posuchy, LG chce wrócić do walki z największymi producentami telefonów komórkowych. W tym celu chcą bardzo szybko wprowadzić swoje zwijane smartfony na rynek. Koreańczycy planują rozpoczęcie produkcji swoich nowatorskich urządzeń już w przyszłym roku.

Jak to działa?

W celu stworzenia rewolucyjnego smartfona, LG podjęło współpracę z chińskim producentem wyświetlaczy BOE. Telefony mają zostać wyposażone w odporne na uszkodzenia, elastyczne ekrany OLED. Na razie producent nie podał dokładniejszej charakterystyki sprzętowej, prawdopodobnie zrobią to do końca 2020 roku. Eksperci przewidują, że praktyczne elastyczne i zwijane smartfony w przystępnej cenie będą dostępne na rynku w drugiej połowie lat 20.

Tagi:

Samsung GalaxyLGSonyiPhone

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

fotowoltaika

Chiny inwestują gigantyczne sumy w fotowoltaikę. Nagranie wprawia w osłupienie, stworzyli coś niewiarygodnego

Czytaj więcej >
Hologram przedstawiający ojca Kim Kardashian - Roberta Kardashiana.

Technologia, która przywraca do żywych. Hologramy zmarłych zyskują na popularności

Czytaj więcej >
Lot Ingenuity

Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

Czytaj więcej >
Aplikacje na smartfonie

Groźna luka w zabezpieczeniach komunikatora WhatsApp. Każdy może zdalnie przejąć Twoje konto

Czytaj więcej >