Techgame.pl
Mężczyzna niosący torbę obrandowaną logiem sklepu Lidl.

flickr

Lidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkowników

29 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Lidl jest jednym z ogólnopolskich marketów, który od jakiegoś czasu w swojej ofercie umieszcza sprzęty elektroniczne i artykuły gospodarstwa domowego. Teraz jednak wycofują ze sprzedaży groźne domowe urządzenie, ponieważ może wywołać

Lidl, podobnie jak Biedronka, od jakiegoś czasu w swojej ofercie zamieszcza sprzęty elektroniczne i AGD w przystępnych cenach. Nie są to sprzęty z najwyższej półki jednak według ogólnej opinii klientów są one na tyle niezawodne, że budzą zainteresowanie wśród konsumentów. Czasami jednak jakość takich urządzeń daje się we znaki.

Tania elektronika w popularnych dyskontach

Lidl obok Biedronki jest jednym z marketów, w których można znaleźć tanią elektronikę do użytku domowego. Najczęściej w sklepach tego typu możemy znaleźć niewielkie radia na bluetooth, tostery, grille elektryczne, wiertarki i inne tego typu urządzenia. Nie są to oczywiście sprzęty najwyższej półki jednak bardzo często bronią się ciekawym designem i dużą niezawodnością. W tym przypadku jednak Lidl popełnił sporą gafę.

Lidl wycofuje odkurzacz. Stwarzał ogromne zagrożenie

21 września niemiecki gigant, który posiada ogromną sieć marketów Lidl wprowadził do Polskich sklepów odkurzacz bezprzewodowy w przystępnej cenie. Tydzień po wprowadzeniu urządzenia do sprzedaży sklep poinformował o wycofaniu odkurzacza z półek sklepowych. Niemiecki producent ostrzega również osoby, które kupiły sprzęt AGD i zachęca do zwrotów urządzenia.

Niebezpieczny odkurzacz znika z Lidla

Za pomocą swojej strony internetowej Lidl poinformował swoich klientów o tym, że niemiecki producent sprzętów AGD, firma Hoyer Handel GmbH wycofuje z rynku swój odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 SHAZ 22.2 D5 marki "Silvercrest". Władze niemieckiego sklepu ostrzegają swoich klientów, że używanie odkurzacza może grozić pożarem i zachęcają do zwrotu zakupionego sprzętu.

W komunikacie wystosowanym przez Lidl widnieje informacja o tym, że w niektórych modelach bezprzewodowego odkurzacza może występować ryzyko pożarowe zarówno podczas procesu ładowania urządzenia jak i jego użytkowania. Niemiecka firma Hoyer Handel GmbH nawołuje do zaprzestania korzystania z tego sprzętu AGD, mowa tu o samym odkurzaczu oraz akumulatorze. Lidl zapewnia, że odkurzacz można zwrócić w dowolnym sklepie tej sieci, bez okazywania paragonu. Klienci, którzy zakupili niebezpieczne urządzenie otrzymają 100% zwrot pieniędzy.

Co z innymi sprzętami tego producenta?

Jak zapewnia niemiecki producent, awaria dotyczy wyłącznie artykułu "Odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 SHAZ 22.2 D5" marki "Silvercrest" o numerze (IAN) 339791_1910, wraz z akumulatorem. Inne sprzęty oferowane przez firmę Hoyer Handel GmbH nie stwarzają zagrożenia dla użytkowników. W ostatnim czasie sporo mówiło się o niebezpieczeństwach związanych z wybuchającymi urządzeniami elektronicznymi. Oprócz sprzętów AGD ze średniej półki, takie problemy dotyczyły w przeciągu ostatnich lat uznane marki, takie jak Samsung, który miał problem z wybuchającymi bateriami w jednym z modeli swojego smartfona z serii Galaxy S.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >