Mężczyzna niosący torbę obrandowaną logiem sklepu Lidl.
Źródło: flickr

Lidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkowników

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
29 Września 2020

Lidl jest jednym z ogólnopolskich marketów, który od jakiegoś czasu w swojej ofercie umieszcza sprzęty elektroniczne i artykuły gospodarstwa domowego. Teraz jednak wycofują ze sprzedaży groźne domowe urządzenie, ponieważ może wywołać pożar.

Lidl, podobnie jak Biedronka, od jakiegoś czasu w swojej ofercie zamieszcza sprzęty elektroniczne i AGD w przystępnych cenach. Nie są to sprzęty z najwyższej półki jednak według ogólnej opinii klientów są one na tyle niezawodne, że budzą zainteresowanie wśród konsumentów. Czasami jednak jakość takich urządzeń daje się we znaki.

Tania elektronika w popularnych dyskontach

Lidl obok Biedronki jest jednym z marketów, w których można znaleźć tanią elektronikę do użytku domowego. Najczęściej w sklepach tego typu możemy znaleźć niewielkie radia na bluetooth, tostery, grille elektryczne, wiertarki i inne tego typu urządzenia. Nie są to oczywiście sprzęty najwyższej półki jednak bardzo często bronią się ciekawym designem i dużą niezawodnością. W tym przypadku jednak Lidl popełnił sporą gafę.

Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środkaPlaystation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środkaCzytaj dalej

Lidl wycofuje odkurzacz. Stwarzał ogromne zagrożenie

21 września niemiecki gigant, który posiada ogromną sieć marketów Lidl wprowadził do Polskich sklepów odkurzacz bezprzewodowy w przystępnej cenie. Tydzień po wprowadzeniu urządzenia do sprzedaży sklep poinformował o wycofaniu odkurzacza z półek sklepowych. Niemiecki producent ostrzega również osoby, które kupiły sprzęt AGD i zachęca do zwrotów urządzenia.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Mężczyzna znalazł na polu niezwykle dziwne "jaja". Gdy podszedł bliżej, zamarł ze strachu

2. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Niebezpieczny odkurzacz znika z Lidla

Za pomocą swojej strony internetowej Lidl poinformował swoich klientów o tym, że niemiecki producent sprzętów AGD, firma Hoyer Handel GmbH wycofuje z rynku swój odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 SHAZ 22.2 D5 marki "Silvercrest". Władze niemieckiego sklepu ostrzegają swoich klientów, że używanie odkurzacza może grozić pożarem i zachęcają do zwrotu zakupionego sprzętu.

Lepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotychLepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotychCzytaj dalej

W komunikacie wystosowanym przez Lidl widnieje informacja o tym, że w niektórych modelach bezprzewodowego odkurzacza może występować ryzyko pożarowe zarówno podczas procesu ładowania urządzenia jak i jego użytkowania. Niemiecka firma Hoyer Handel GmbH nawołuje do zaprzestania korzystania z tego sprzętu AGD, mowa tu o samym odkurzaczu oraz akumulatorze. Lidl zapewnia, że odkurzacz można zwrócić w dowolnym sklepie tej sieci, bez okazywania paragonu. Klienci, którzy zakupili niebezpieczne urządzenie otrzymają 100% zwrot pieniędzy.

Co z innymi sprzętami tego producenta?

Jak zapewnia niemiecki producent, awaria dotyczy wyłącznie artykułu "Odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 SHAZ 22.2 D5" marki "Silvercrest" o numerze (IAN) 339791_1910, wraz z akumulatorem. Inne sprzęty oferowane przez firmę Hoyer Handel GmbH nie stwarzają zagrożenia dla użytkowników. W ostatnim czasie sporo mówiło się o niebezpieczeństwach związanych z wybuchającymi urządzeniami elektronicznymi. Oprócz sprzętów AGD ze średniej półki, takie problemy dotyczyły w przeciągu ostatnich lat uznane marki, takie jak Samsung, który miał problem z wybuchającymi bateriami w jednym z modeli swojego smartfona z serii Galaxy S.

Milionerzy: Hubert Urbański zadał już 20 pytań za milion złotych. Znasz prawidłowe odpowiedzi?Milionerzy: Hubert Urbański zadał już 20 pytań za milion złotych. Znasz prawidłowe odpowiedzi?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewanie wróciła obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Może dotknąć tysiące osób
  2. Mało kto wie, jak uwielbiane przez Polaków orzechy włoskie wpływają na organizm. Zbieraliście już?
  3. Milionerzy: Hubert Urbański zadał już 20 pytań za milion złotych. Znasz prawidłowe odpowiedzi?
  4. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka
  5. Lepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotych
  6. Kobieta zaczęła rozpaczliwie szlochać. Wtedy podchodzi do niej jej pitbull, finał sprawia, że lecą łzy

Następny artykuł