Techgame.pl
league of legends poster

League of Legends

Pojawił się film dokumentalny o polskiej społeczności League of Legends

8 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W internecie dostępna jest ciekawostka dla fanów jednej z najpopularniejszych gier. League of Legends. Więcej niż gra - to tytuł najnowszego filmu dokumentalnego skupiającego się na polskiej społeczności LoLa. Obejrzeć go można za darmo.

Pojawił się zapowiadany już od paru miesięcy film traktujący o polskiej społeczności hitowej gry Riot Games.

Więcej niż gra

League of Legends to gra-fenomen. Produkcja autorstwa Riot Games zadebiutowała w 2009 roku, a przez 11 lat istnienia na rynku jej popularność niemal w niczym nie osłabła. W momencie debiutu gra była wariacją dość mało eksploatowanego gatunku MOBA, którego powstanie zawdzięczamy modowi Defense of the Ancients do Warcraft III: The Frozen Throne studia Blizzard. Gdy LoL się pojawił - od razu było wiadomo, że będzie to hit. W znacznej mierze przyczynił się do tego model biznesowy oparty na systemie free-to-play. Dziś ciężko wyobrazić sobie kogokolwiek, kto ani razu nie pobrał produkcji.

Esportowa rewolucja

Można też założyć (z pewną dozą ostrożności), że LoL przyczynił się również do ekspansji i ewolucji esportu. Oczywiście nie jest to zasługa wyłącznie tytułu od Riot Games, jednak na przestrzeni ostatnich lat to właśnie LoL okazał się jedną z najważniejszych gier w które gra się podczas rozgrywek turniejowych, a mistrzostwa oglądają setki tysięcy (i nawet więcej) graczy na całym świecie. Nawet, jeżeli ktoś sam niekoniecznie gra w LoLa, to często ogląda ulubionych streamerów, a wielu z nich jest właśnie z Polski, tak samo zresztą, jak i profesjonalnych graczy. 

Polska społeczność LoL

League of Legends okazał się również ogromnym sukcesem na naszym polskim polu. W związku z tym powstał właśnie film dokumentalny League of Legends. Więcej niż gra, który traktuje przede wszystkim o profesjonalnych graczach i drużynach z naszego kraju. Dostępny jest do obejrzenia na platformie YouTube całkowicie za darmo. Musicie tylko mieć trochę wolnego czasu, bo czas trwania filmu to ponad półtorej godziny. "Więcej niż gra" to film dokumentalny o polskiej społeczności League of Legends, stworzony z okazji 10-lecia gry w Polsce. Dołączcie do wspominania niesamowitych momentów z historii tego community i posłuchajcie ludzi, które je współtworzyli" - głosi opis pod filmem.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >