Techgame.pl
Viego dobywający swojego oręża w ponurej scenerii

youtube.com/LeagueofLegends-Polska/kadr z filmu

Fantastyczna zapowiedź nowego bohatera LoL-a. Nadchodzą też zmiany w systemie rankingowym

10 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Riot Games ujawnia plany rozwoju League of Legends. Dowiedzieliśmy się, jakie będą najbliższe kroki w kwestii implementacji i przebudowy bohaterów. Podano też szczegóły na temat rozgrywki w rozpoczętym właśnie sezonie 2021.

  • Riot Games wchodzi w nowy rok z masą zapowiedzi i zmian

  • Zapowiedziano Viego oraz inne nadchodzące postacie

  • Usprawniono mechaniki systemów rankingowych

  • Poinformowano o postępach prac nad Dr Mundo oraz uruchomiono ankietę co do aktualizacji następnego bohatera

Ryan Reav3 Mireles, główny producent ds. bohaterów, opowiedział o perspektywach na 2021 rok w League of Legends. Głównym wątkiem była zapowiedź nowych postaci.

Nowi bohaterowie i rankingowe zasady

Deweloper przypomniał o ubiegłorocznym postanowieniu studia, by gracze nie musieli czekać na przedstawiciela żadnej z linii więcej niż rok. Zostaje ono przeniesione także na ten rok.

Pierwszoplanową rolę odegrał tym razem Viego – Zniszczony Król. To tragiczna postać, która oddała życie, przy próbie ożywienia zmarłej ukochanej.

Cały jego żywot sprowadzał się do troski o piękną Izoldę. Nawet po tragicznej śmierci obłąkanego króla z ręki przywołanej zjawy żony, nic się nie zmieniło. Tym, co napędza go jako nieumarłego, wciąż jest bezkresne uczucie. Jak bowiem sam kiedyś wyznał: Żadna cena nie jest zbyt wysoka. Nie ma okrucieństw, do których się nie posunę. Dla niej… zrobię wszystko.

Do najbardziej interesujących możliwości Viego należy bierna umiejętność Dominacja Suwerena. Pozwala na przejęcie ciała bohatera, którego chwilę wcześniej pomógł unicestwić. Producent obiecał, że nie trzeba będzie długo czekać na jego debiut na publicznym serwerze testowym.

Napomknięto także o kolejnych herosach zmierzających do League of Legends. Górną linię ma wzmocnić magiczny wojownik, z którym związany easter egg pojawi się w grze Ruined King. Po nim pojawi się bohaterka korzystająca z czarów na dystans. Stawkę zamknie strzelec szykowany na nietypową pozycję.

Jeremy Brightmoon Lee, który zajmuje stanowisko głównego producenta rozgrywki podsumował informacje z przedsezonu i przedstawił zmiany odnośnie aspektu rankingowego. Powrót do poprzedniej rangi przy okazji nowego sezonu ma być teraz przystępniejszy.

Usunięto serie gier o promocję między dywizjami oraz zabezpieczenie przed spadkiem. Producent zapewnił również, że usprawniono matchmaking poprzez uwzględnianie rang.

Przyjrzano się też sposobowi przyznawania i utraty Punktów Ligowych. Mecze przegrane między innymi z powodu bezczynnych lub wychodzących towarzyszy, będą karane w bardziej wyrozumiały sposób dla pozostałych członków drużyny. Co więcej, przedwczesne opuszczenie potyczki będzie kosztowniejsze dla samego winowajcy.

Jeremy Lee pochwalił się też efektami pracy z ostatniego półrocza nad eliminacją toksycznych zachowań oraz zapowiedział dalsze wysiłki. Według przedstawionych danych system poprawił zdolność wykrywania złośliwców celowo karmiących rywali o 40%. Mniej jest także przypadków wychodzenia z gry przed jej końcem.

Gracze decydują, kto zostanie poddany aktualizacji

Swój segment otrzymały aktualizacje czempionów. Przeróbek doczekał się Dr Mundo, począwszy od wyglądu. Twórcy przyjrzeli się reakcjom napływającym po opublikowaniu pierwszych materiałów z nowym wizerunkiem.

Chłodno przyjęto nową fryzurę bohatera, która została już poddana korekcie. Ma prezentować się mniej schludnie niż na pierwotnym koncepcie.

Deweloperzy nie chcą mieszać w charakterystycznych dla Mundo ruchach. Więcej informacji o jego korektach dostaniemy wkrótce. Jego aktualizacja jest zapowiadana na wiosnę.

Po pewnym opóźnieniu opublikowana została wreszcie ankieta, pytająca o propozycję kolejnego bohatera wymagającego odświeżenia. Wybór odbywa się z puli wytypowanej przez Riot Games. Znaleźli się w niej: Shyvana, Nocturne, Udyr, Quinn oraz Skarner.

Zapytaniu towarzyszy wyjaśnienie, jak twórcy zapatrują się na modyfikacje poszczególnych kandydatów. Sonda trwa do 20 stycznia do godziny 8:59, a głosować można poprzez klienta gry.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >