Techgame.pl
Lords of the Fallen

Steam

Lords of the Fallen 2 jednak powstaje. CI Games informuje o postępach w produkcji

8 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Polska nie gęsi, swoje soulslike'a mają! CI Games informuje, że prace nad kontynuacją całkiem udanego Lords of the Fallen wciąż postępują. Znamy pierwsze konkrety, które przyświecają nowemu studiu odpowiedzialnemu za produkcję.

Lord of The Fallen to produkcja nieco niedoceniona - choć generalnie idea się udała, całość przeszła bez echa. MImo wszystko fani polskiej gry mogą faktycznie liczyć na kontynuację, o której w ostatnich miesiącach słuch zaginął.

Lord of the Fallen, czyli polski soulslike

City Interactive (teraz CI Games) to firma-legenda, przynajmniej w kwestii polskiej branży gamingowej. Lata temu, które zapewne pamiętają nieliczni, spółka trudniła się wydawaniem i produkcją tanich gier, które w zasadzie można było znaleźć w każdym kiosku, a ich cena nie przekraczała 19.99 złotych. Z czasem jednak firma postanowiła rozwijać się tak, jak cała branża i wydała całkiem przełomowe Sniper: Ghost Warrior. Szybko okazało się, że ten swoisty "snajperowy Call of Duty" daje radę i w kolejnych latach wypuszczano kolejne części. W międzyczasie CI Games stworzyło również Lords of the Fallen, czyli polską odpowiedź na japoński cykl Dark Souls. Choć nie wszystkich zachwyciła, ja wspominam ją bardzo ciepło i szczerze cieszę się, że kontynuacja powstaje. A to nie było takie oczywiste...

Problemy z LotF i The Surge

Wraz z CI Games nad Lords of the Fallen pracowało niemieckie Deck13. Choć LotF przyjęte zostało chłodno, CI Games wraz z Deck13 powróciło do tematu i postanowili stworzyć kontynuację. Tu jednak pojawiły się problemy z licencjami, CI Games pokłóciło się z deweloperami i Deck13 postanowiło stworzyć własną wariację (dość mocno podobną do poprzedniej gry, szczerze mówiąc) soulslike, czyli The Surge. CI Games podpisało umowę z Defiant Studios, jednak w trakcie prac okazało się, że tzw. Vertical Slice (czyli fragment rozgrywki do prezentowania wydawcy mający pokazywać najwaniejsze mechaniki z gry) nie był wystarczająco udany. Umowę rozwiązano i od tamtej pory nie było tak naprawdę żadnych konkretnych informacji o postępie prac ani w ogóle tym, że gra kiedykolwiek się ukaże.

Podejście "indie"

CI Games właśnie poinformowało, że prace nad Lord of the Fallen 2 idą pełną parą i odpowiedzialne za nie studio Hexworks radzi sobie świetnie. Hexworks to nowo powstałe studio, jednak jego pracownicy obeznani są z tworzeniem wysokobudżetowych gier segmentu AAA. Wiemy również, że deweloperzy podchodzą do kontyunacji w "sposób typowy dla studiów indie", czyli słuchając fanów i ich oczekiwań co do gry. Gra ma ponadto oferować większe wyzwanie niż poprzedniczka, przede wszystkim stawiając na udoskonalenie mechaniki walki i starć z bossami. Klimat ma być równocześnie znacznie bardziej mroczny, co akurat jest bardzo dobrą wiadomością. Na ten moment jednak nie możemy liczyć na jakiekolwiek inne informacje, gdyż prace nie są jeszcze na aż tak zaawansowanym etapie. Słowem - poczekamy, zobaczymy.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >