Techgame.pl
Lords of the Fallen

Steam

Lords of the Fallen 2 jednak powstaje. CI Games informuje o postępach w produkcji

8 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Polska nie gęsi, swoje soulslike'a mają! CI Games informuje, że prace nad kontynuacją całkiem udanego Lords of the Fallen wciąż postępują. Znamy pierwsze konkrety, które przyświecają nowemu studiu odpowiedzialnemu za produkcję.

Lord of The Fallen to produkcja nieco niedoceniona - choć generalnie idea się udała, całość przeszła bez echa. MImo wszystko fani polskiej gry mogą faktycznie liczyć na kontynuację, o której w ostatnich miesiącach słuch zaginął.

Lord of the Fallen, czyli polski soulslike

City Interactive (teraz CI Games) to firma-legenda, przynajmniej w kwestii polskiej branży gamingowej. Lata temu, które zapewne pamiętają nieliczni, spółka trudniła się wydawaniem i produkcją tanich gier, które w zasadzie można było znaleźć w każdym kiosku, a ich cena nie przekraczała 19.99 złotych. Z czasem jednak firma postanowiła rozwijać się tak, jak cała branża i wydała całkiem przełomowe Sniper: Ghost Warrior. Szybko okazało się, że ten swoisty "snajperowy Call of Duty" daje radę i w kolejnych latach wypuszczano kolejne części. W międzyczasie CI Games stworzyło również Lords of the Fallen, czyli polską odpowiedź na japoński cykl Dark Souls. Choć nie wszystkich zachwyciła, ja wspominam ją bardzo ciepło i szczerze cieszę się, że kontynuacja powstaje. A to nie było takie oczywiste...

Problemy z LotF i The Surge

Wraz z CI Games nad Lords of the Fallen pracowało niemieckie Deck13. Choć LotF przyjęte zostało chłodno, CI Games wraz z Deck13 powróciło do tematu i postanowili stworzyć kontynuację. Tu jednak pojawiły się problemy z licencjami, CI Games pokłóciło się z deweloperami i Deck13 postanowiło stworzyć własną wariację (dość mocno podobną do poprzedniej gry, szczerze mówiąc) soulslike, czyli The Surge. CI Games podpisało umowę z Defiant Studios, jednak w trakcie prac okazało się, że tzw. Vertical Slice (czyli fragment rozgrywki do prezentowania wydawcy mający pokazywać najwaniejsze mechaniki z gry) nie był wystarczająco udany. Umowę rozwiązano i od tamtej pory nie było tak naprawdę żadnych konkretnych informacji o postępie prac ani w ogóle tym, że gra kiedykolwiek się ukaże.

Podejście "indie"

CI Games właśnie poinformowało, że prace nad Lord of the Fallen 2 idą pełną parą i odpowiedzialne za nie studio Hexworks radzi sobie świetnie. Hexworks to nowo powstałe studio, jednak jego pracownicy obeznani są z tworzeniem wysokobudżetowych gier segmentu AAA. Wiemy również, że deweloperzy podchodzą do kontyunacji w "sposób typowy dla studiów indie", czyli słuchając fanów i ich oczekiwań co do gry. Gra ma ponadto oferować większe wyzwanie niż poprzedniczka, przede wszystkim stawiając na udoskonalenie mechaniki walki i starć z bossami. Klimat ma być równocześnie znacznie bardziej mroczny, co akurat jest bardzo dobrą wiadomością. Na ten moment jednak nie możemy liczyć na jakiekolwiek inne informacje, gdyż prace nie są jeszcze na aż tak zaawansowanym etapie. Słowem - poczekamy, zobaczymy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >