Kokpit Air Force
Źródło: Unsplash

Poczuj się jak pilot myśliwca. Narodowe Muzeum Air Force stworzyło aplikację, w której zobaczymy kokpit oczami pilota

Artur ŁokietekArtur Łokietek
6 Lipca 2020

Narodowe muzeum Air Force w USA opracowało wirtualną wycieczkę po swoim przybytku. Możemy również samodzielnie obejrzeć wnętrza wyjątkowych maszyn. Teraz jest to możliwe dzięki specjalnej aplikacji mobilnej.

Teraz każdy może poczuć się jak pilot myśliwca. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji dla telefonów z Androidem i iOSem.

Muzeum lotnictwa zaprasza

Amerykańskie muzeum lotnictwa Air Force znajduje się w dawnej bazie lotniczej w Ohio i w swoich zbiorach posiada niezliczone ilości legendarnych maszym lotniczych, jak i nieco nowocześniejszych ich wariantów. Podziwiać tam można zarówno drugowojenne myśliwce, jak i wszystkim dobrze znany kosmiczy wahadłowiec NASA. Muzeum oferowało niepowtarzalną możliwość na samodzielne wejście do wnętrz pojazdów, a nawet zajęcie miejsca w froncie maszyny. Z powodu światowej pandemii COVID-19 niestety, muzeum zostało zmuszone na chwilowe zakazanie takich atrakcji.

Aplikacja, dzięki której zostaniesz pilotem

Jednak w dobie dzisiejszej cyfryzacji nic niemal nie jest niemożliwe, więc muzeum Air Force stworzyło aplikację na urządzenia oparte na systemach Android i iOS. Dzięki Cockpit360 może przeżyć przygodę porówynwalną z odwiedzeniem muzeum na żywo. Istnieje nawet możliwość na wirtualne zajęcie miejsca w kokpicie samolotu i podziwianie wszytkich kontrolek i wyposażenia dzięki technologii 360 stopni. Podobne narzędzie funkcjonuje również na oficjalnej stronie muzeum. Możemy zasiąść za sterami m.in. takich legend lotnictwa jak Air Force One, Bell-Boeing CV-22B Osprey czy Spitfire i Lockheed F-117A Nighthawk. W większości maszyn możemy zająć różne miejsca - zgodnie z widokiem pilota, nawigatora czy dowódcy albo nawet w prywatnych kajutach.

Następny artykuł