Mafia Remake
Źródło: materiały prasowe

Złe wieści dla fanów Mafii. Remake pierwszej części został opóźniony

Artur ŁokietekArtur Łokietek
7 Lipca 2020

Legendarna pierwsza część Mafii doczeka się remake'u. Ten jednak ukaże się później, niż planowano. Na szczęście nie przyjdzie nam aż tak długo czekać. W ostatnim czasie premiery wielkich tytułów są coraz częściej przesuwane.

2K Games informuje o zmianie daty premiery gry Mafia - Edycja Ostateczna. Kiedy ostateczna premiera?

Mafia - Edycja Ostateczna i przesunięta premiera

2K Games za pośrednictwem swojego Twitterowego konta opublikowało nowe informacje dotyczące wyczekiwanej przez wielu graczy odświeżonej wersji legendarnej gry Mafia. Warto tu zaznaczyć, że w przeciwieństwie do remasterów "dwójki" i "trójki", pierwsza część serii doczeka się pełnoprawnego remake'u, w związku z czym możemy spodziewać się przesiadki na nowy silnik graficzny i rozwiązań pozwalających cieszyć się grą w dzisiejszych standardach. Choć na grę czeka wielu fanów oryginału, będą oni musieli wytrzymać jeszcze dłużej.

2K Games podaje datę

Mafia - Edycja Ostateczna ma ukazać się 25 września tego roku. Wcześniejsza data została wyznaczona pierwotnie na 28 sierpnia. Jak widać - różnica wynosi nieco ponad miesiąc, nie jest to więc jakoś specjalnie dużo. Miejmy jednak nadzieję, że gra nie pójdzie drogą Cyberpunka 2077 i ostatecznie ukaże się, a nie zostanie po raz kolejny przesunięta. 2K Games tłumaczy, że powodem zmiany daty premiery jest tu trwająca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2.

Serio, lepiej poczekać

Choć na twórców Cyberpunka 2077 wylało się nieco hejtu spowodowanego ponownym przesunięciem daty premiery, liczymy, że z 2K Games sytuacja się nie powtórzy. Przesuwanie premier gier jest w zasadzie dobrym znakiem, gdyż pokazuje, że twórcy zdają sobie sprawę, że "nie wszystko działa tak, jak powinno" i możemy liczyć na poprawienie niedociągnięć. Tego typu zabiegi wielokrotnie zostały potwierdzone, choćby niedawno wydanym The Last of Us Part II. Miejmy nadzieję, że 2K Games zdąży na czas, a Mafia okażę się prawdziwie dopracowaną produkcją.

Następny artykuł