Techgame.pl
Mafia Remake

Steam

Mamy pierwszy gameplay z odświeżonej Mafii. Wygląda fenomenalnie

22 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

2K dotrzymało obietnicy i pokazało nam pierwszy oficjalny gameplay z remake'u pierwszej Mafii. Legendarna gra zmieniła się nie do poznania. Teraz wygląda jednak naprawdę oszałamiająco. Oprócz warstwy graficznej, produkcja doczeka się również

Ktoś pamięta pierwszą Mafię? Gra, która nie wybaczała błędów postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko dla wszystkich kolejnych gier sandboxowych. 

Legendarna Mafia

W 2002 roku na rynku ukazała się pierwsza Mafia: The City of Lost Heaven od 2K (wtedy 2K Czech). Z miejsca okazało się, że produkcja jest... wymagająca. Bardzo wymagająca. Historyczna już misja na torze wyścigowym czy zaskakująco jak na tamte czasy spokojne misje taksówkarskie otwierające fabułę były zaskakujące, ale posiadały wyjątkowy, gangsterki klimat lat 30. ubiegłego wieku. Mało która produkcja w kolejnych latach była równie klimatyczna. 

Mamy nowy gameplay!

Mafia: Trilogy to paczka trzech odświeżonych gier z serii - Mafia, Mafia II i Mafia III, z czego graficzne udoskonalenia są ledwo widoczne w przypadku drugiej części i w zasadzie niedostrzegalne w przypadku "trójki". Na szczęście Mafia 1 zapowiada się na wyjątkowy remake, który porównać można choćby z Resident Evil 2 czy 3 jeżeli chodzi o stopień zmian. Zmieniono m.in. aktora używające aparycji i głosu głównemu bohaterowi, Tommy'emu, dodano możliwość jazdy na motocyklach czy wykorzystano nowoczesny system osłon.

Gra wygląda lepiej, niż przypuszczaliśmy

Mafia wygląda zdecydowanie lepiej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Nowy gameplay ukazuje całkowicie zmienioną walkę, która teraz mocno czerpie z "trójki" oraz nawet nieco z serii GTA. Choć animacje śmierci wrogów i sama mechanika strzelania wyglądają naprawdę nieźle, to miejscami da się poczuć pewną "drętwotę" NPC, którzy zachowują się jak kukły. Oczywiście do premiery jeszcze sporo ulegnie zmianie. Oprócz tego gameplay ukazuje wspomnianę jazdę na motocyklu, bardzo dużo cutscenek i parę ujęć zza kulis. Premiera zaplanowana jest na 25 września tego roku.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >