Mafia Remake
Źródło: Steam

Mamy pierwszy gameplay z odświeżonej Mafii. Wygląda fenomenalnie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Lipca 2020

2K dotrzymało obietnicy i pokazało nam pierwszy oficjalny gameplay z remake'u pierwszej Mafii. Legendarna gra zmieniła się nie do poznania. Teraz wygląda jednak naprawdę oszałamiająco. Oprócz warstwy graficznej, produkcja doczeka się również zmian w samej rozgrywce.

Ktoś pamięta pierwszą Mafię? Gra, która nie wybaczała błędów postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko dla wszystkich kolejnych gier sandboxowych.

Legendarna Mafia

W 2002 roku na rynku ukazała się pierwsza Mafia: The City of Lost Heaven od 2K (wtedy 2K Czech). Z miejsca okazało się, że produkcja jest... wymagająca. Bardzo wymagająca. Historyczna już misja na torze wyścigowym czy zaskakująco jak na tamte czasy spokojne misje taksówkarskie otwierające fabułę były zaskakujące, ale posiadały wyjątkowy, gangsterki klimat lat 30. ubiegłego wieku. Mało która produkcja w kolejnych latach była równie klimatyczna.

Mamy nowy gameplay!

Mafia: Trilogy to paczka trzech odświeżonych gier z serii - Mafia, Mafia II i Mafia III, z czego graficzne udoskonalenia są ledwo widoczne w przypadku drugiej części i w zasadzie niedostrzegalne w przypadku "trójki". Na szczęście Mafia 1 zapowiada się na wyjątkowy remake, który porównać można choćby z Resident Evil 2 czy 3 jeżeli chodzi o stopień zmian. Zmieniono m.in. aktora używające aparycji i głosu głównemu bohaterowi, Tommy'emu, dodano możliwość jazdy na motocyklach czy wykorzystano nowoczesny system osłon.

Gra wygląda lepiej, niż przypuszczaliśmy

Mafia wygląda zdecydowanie lepiej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Nowy gameplay ukazuje całkowicie zmienioną walkę, która teraz mocno czerpie z "trójki" oraz nawet nieco z serii GTA. Choć animacje śmierci wrogów i sama mechanika strzelania wyglądają naprawdę nieźle, to miejscami da się poczuć pewną "drętwotę" NPC, którzy zachowują się jak kukły. Oczywiście do premiery jeszcze sporo ulegnie zmianie. Oprócz tego gameplay ukazuje wspomnianę jazdę na motocyklu, bardzo dużo cutscenek i parę ujęć zza kulis. Premiera zaplanowana jest na 25 września tego roku.

Następny artykuł