Wyświetlacz AR Mercedes
Źródło: SuperCar - wideo - https://youtu.be/8oZk0_ykHoY

Mercedes skorzysta z rozszerzonej rzeczywistości. W samochodach pojawią się rozwiązania AR

Artur ŁokietekArtur Łokietek
27 Lipca 2020

Mercedes nie próżnuje i również decyduje się na wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w swoich kolejnych modelach. Tym razem chodzi o wyświetlacze rozszerzonej rzeczywistości Head-up AR. Chciałoby się wykrzyczeć: "w końcu"!

Mercedes wita się z najnowocześniejszą technologią i prezentuje pomysły mogące obalić dotychczasowe rozwiązania.

Samochody XXII wieku

Nie jest niczym zaskakującym, że samochody od lat korzystają z dobrodziejstw najnowszej technologii. Pomijając naszpikowanie pojazdów całymi systemami mającymi zapewnić bezpieczeństwo czy wygodę, niektóre firmy skłaniają się ku jeszcze bardziej nowoczesnym rozwiązaniom. Chodzi tu m.in. o Teslę, która szumnie zapowiada, że już w tym roku uda się osiągnąć pełną autnomiczność, tj. wykręcić kierownicę i "nie samo samochód jedzie". Mercedes nie celuje aż tak, ale jego rozwiązania mogą ucieszyć.

Mercedesy z AR

Nowe Mercedesy klasy S zapowiadają się na naszpikowane nowoczesną technologią i rozwiązaniami zapewniającymi komfort w uzytkowaniu - zresztą jak niemal każdy dziesiejszy samochód z nieco wyższej półki. Tym razem firma poinformowała, że w nowych modelach znajdziemy wyświetlacze oparte na roszerzonej rzeczywistości. Head-Up AR będzie wirtualną nakładką na przednią szybę samochodu, co ma w szybki i przejrzysty sposób dostarczać nam najważniejsze informacje nt. aktualnych warunków na drodze czy o samym samochodzie.

Co nam da AR w samochodzie?

Nakładka pozwoli nam korzystać z samochodu nieco jak z... ekranu HUD w grach z serii Need For Speed. Na szybie znajdą się istotne informacje na temat prędkości, naszego położenia w formie GPS, a na rzeczywistą drogę nakładane będą m.in. efekty gdy za bardzo zbliżymy się do krawężnika, innego samochodu bądź pokazujące nam docelowe miejsce do którego zmierzamy. Zgadujemy, że rozwiązanie to może stać się standardem tak, jak powoli normalne staje się wyposażanie samochodów w dotykowe ekrany o wysokiej rozdzielczości.

Następny artykuł