Techgame.pl
Fragment filmu, pt. 4000° LIGHTSABER TEST (CUTS ANYTHING!)

YouTube/the Hacksmith

Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Ludzka inwencja twórcza nie przestaje zachwycać. Pewien mężczyzna, który tworzy filmy dla kanału YouTube o nazwie Hacksmith, stworzył gadżet, o którym marzy każdy miłośnik Gwiezdnych Wojen. Działający miecz świetlny jeszcze do niedawn

Chociaż miecz świetlny stworzony przez YouTubera nie jest idealnym odwzorowaniem broni, którą znamy z serii filmów Gwiezdne Wojny, to mężczyzna osiągnął bardzo zadowalający efekt, a sam miecz swoim wyglądem przypomina broń, którą fani GW mogą kojarzyć z książek i komiksów opowiadających o początkach Zakonu Jedi.

Legendarny symbol Gwiezdnych Wojen

Wszyscy miłośnicy science fiction przynajmniej raz w życiu oglądali Gwiezdne Wojny. Wokół filmów z tej serii narosło wiele legend, a technologie przedstawiane w tych produkcjach są marzeniem wszystkich osób, które zamiast na list z Hogwartu, czekają na zaproszenie do Akademii Jedi.

Najbardziej kultowym gadżetem jest oczywiście miecz świetlny. Broń ta była już tworzona na wiele różnych sposobów, dotychczas pełniła ona jedynie funkcje ozdobne i wykorzystywały je osoby przebierające się za postaci z filmów. Teraz pewien mężczyzna stworzył miecz, który oprócz niezwykłego wyglądu, działa podobnie jak broń z filmu. Jej możliwości są ogromne.

Mężczyzna stworzył niezwykły miecz świetlny

Miecz świetlny stworzony przez mężczyznę z kanału Hacksmith tylko trochę przypomina projekt broni, który kojarzymy z popularnej serii filmów o przygodach rycerzy Jedi. Plazmowy miecz świetlny zasilany jest energią z urządzeń zamontowanych w specjalnym plecaku, który za pomocą kabli połączony jest ze steampunkową rękojeścią.

“Kosmiczni inżynierowie” do stworzenia miecza wykorzystali specjalną dyszę, która podgrzewa propan-butan do 2200 stopni Celsjusza. To w połączeniu ze zjawiskiem przepływu laminarnego, czyli przepływu uwarstwionego, w którym płyn przepływa w równoległych warstwach, bez zakłóceń między warstwami (przepływ taki zachodzi przy odpowiednio małej prędkości przepływu), udało się osiągnąć efekt zbliżony do działania prawdziwego miecza świetlnego.

A skoro już udało się stworzyć działający miecz świetlny, to oczywiście trzeba było sprawdzić, czy taki wynalazek będzie również działał jak oryginał. Wyzwanie jest duże, bo miecze w filmie były w stanie przeciąć nawet najbardziej wytrzymałe materiały. Stworzony przez mężczyznę miecz sprawdził się całkiem nieźle, szczególnie przeciwko szturmowcowi. Efekty pracy innowatorów możecie zobaczyć na filmikach poniżej.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >