Fragment filmu, pt. 4000° LIGHTSABER TEST (CUTS ANYTHING!)
Źródło: YouTube/the Hacksmith

Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
12 Listopada 2020

Ludzka inwencja twórcza nie przestaje zachwycać. Pewien mężczyzna, który tworzy filmy dla kanału YouTube o nazwie Hacksmith, stworzył gadżet, o którym marzy każdy miłośnik Gwiezdnych Wojen. Działający miecz świetlny jeszcze do niedawna wydawał się odległą wizją, teraz stał się faktem.

Chociaż miecz świetlny stworzony przez YouTubera nie jest idealnym odwzorowaniem broni, którą znamy z serii filmów Gwiezdne Wojny, to mężczyzna osiągnął bardzo zadowalający efekt, a sam miecz swoim wyglądem przypomina broń, którą fani GW mogą kojarzyć z książek i komiksów opowiadających o początkach Zakonu Jedi.

Microsoft: Koreańscy i rosyjscy hakerzy atakują firmy produkujące szczepionki przeciw COVID-19Microsoft: Koreańscy i rosyjscy hakerzy atakują firmy produkujące szczepionki przeciw COVID-19Czytaj dalej

Legendarny symbol Gwiezdnych Wojen

Wszyscy miłośnicy science fiction przynajmniej raz w życiu oglądali Gwiezdne Wojny. Wokół filmów z tej serii narosło wiele legend, a technologie przedstawiane w tych produkcjach są marzeniem wszystkich osób, które zamiast na list z Hogwartu, czekają na zaproszenie do Akademii Jedi.

Najbardziej kultowym gadżetem jest oczywiście miecz świetlny. Broń ta była już tworzona na wiele różnych sposobów, dotychczas pełniła ona jedynie funkcje ozdobne i wykorzystywały je osoby przebierające się za postaci z filmów. Teraz pewien mężczyzna stworzył miecz, który oprócz niezwykłego wyglądu, działa podobnie jak broń z filmu. Jej możliwości są ogromne.

Abstrakcyjny problem iPhone 12 tuż po premierze. Użytkownicy nie mogą uwierzyćAbstrakcyjny problem iPhone 12 tuż po premierze. Użytkownicy nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Mężczyzna stworzył niezwykły miecz świetlny

Miecz świetlny stworzony przez mężczyznę z kanału Hacksmith tylko trochę przypomina projekt broni, który kojarzymy z popularnej serii filmów o przygodach rycerzy Jedi. Plazmowy miecz świetlny zasilany jest energią z urządzeń zamontowanych w specjalnym plecaku, który za pomocą kabli połączony jest ze steampunkową rękojeścią.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Ekspresowy przepis na uwielbiane przez wszystkich ciasto bez pieczenia. Najlepsze do kawy lub herbaty

“Kosmiczni inżynierowie” do stworzenia miecza wykorzystali specjalną dyszę, która podgrzewa propan-butan do 2200 stopni Celsjusza. To w połączeniu ze zjawiskiem przepływu laminarnego, czyli przepływu uwarstwionego, w którym płyn przepływa w równoległych warstwach, bez zakłóceń między warstwami (przepływ taki zachodzi przy odpowiednio małej prędkości przepływu), udało się osiągnąć efekt zbliżony do działania prawdziwego miecza świetlnego.

A skoro już udało się stworzyć działający miecz świetlny, to oczywiście trzeba było sprawdzić, czy taki wynalazek będzie również działał jak oryginał. Wyzwanie jest duże, bo miecze w filmie były w stanie przeciąć nawet najbardziej wytrzymałe materiały. Stworzony przez mężczyznę miecz sprawdził się całkiem nieźle, szczególnie przeciwko szturmowcowi. Efekty pracy innowatorów możecie zobaczyć na filmikach poniżej.

Specyfikacja Galaxy S21 ujawniona w olbrzymim wycieku. Niewiarygodne, co Samsung zamierza upchnąć w środkuSpecyfikacja Galaxy S21 ujawniona w olbrzymim wycieku. Niewiarygodne, co Samsung zamierza upchnąć w środkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marcin Daniec uratował życie ośmiu osobom. Zdumiewające wyznanie artysty
  2. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  3. Papież Franciszek wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji. Niesamowite słowa głowy kościoła
  4. Naukowcy prognozują kiedy wrócimy do normalności po pandemii. Szybciej niż nam się wydaje
  5. Widziałeś UFO na niebie? Możliwe, że obok Ciebie przelatywał ADIFO. Nowy pojazd, który osiąga prędkość ponaddźwiękową
  6. Na jaw wyszło, co łączy Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Zarabiają nie tylko na skokach, Justyna Żyła brała w tym udział
  7. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja

Następny artykuł