Bill Gates, WEF 2009 Davos
Źródło: Wikimedia commons

Microsoft zarobi prawie bilion dolarów dzięki pandemii. Eksperci są co do tego przekonani

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
9 Czerwca 2020

Osiągniecie wartości rynkowej 1 biliona dolarów zajęło firmie Microsoft blisko 44 lata. Tym samym firma dołączyła do grona dwóch innych gigantów amerykańskiej giełdy (Amazon i Apple), które przekroczyły tę magiczną barierę. Okazuje się, że podwojenie tej kwoty może zająć amerykańskiemu gigantowi jedynie dwa lata, a wszystko przez koronawirusa. 

W kwietniu bieżącego roku Microsoft osiągnął niebotyczną wartość 1 biliona dolarów. Obecnie jest wart 1.42 biliona dolarów, a wartość ta rośnie z dnia na dzień. Pojedyncza akcja firmy kosztuje obecnie 130 dolarów, natomiast przewidywana cena na rok 2022 jest dwukrotnie wyższa. Znany analityk Philip Winslow z Wells Fargo Securities uważa że, Microsoft może przekroczyć barierę 2 bilionów w mniej niż dwa lata, a wtedy wartość akcji giganta wyniesie 283 dol. za akcję.

Globalny kryzys spadł z nieba

Amerykańscy analitycy uważają, że tak szybki wzrost jest wynikiem globalnego kryzysu spowodowanego epidemią COVID-19. Złośliwi mogą wręcz stwierdzić, że koronawirus spadł Microsoftowi z nieba, ze względu na ogólnoświatowe zwiększenie zapotrzebowania na usługi cloud. Wynika to z konieczności relokacji pracowników firm do domów i przeniesienia danych w bezpieczną przestrzeń internetową. Firma jest jednym z największych na świecie dostawców tej technologii.

Sukces firmy

Philip Winslow zaznacza również, że to właśnie zaawansowane systemy chmur Microsoftu doprowadziły firmę do takiego sukcesu na giełdzie i w najbliższym czasie przewidywane są tylko kolejne wzrosty wartości giganta. Pandemia pokazała nam, że niekorzystanie z technologii chmury jest przepisem na porażkę w świecie biznesu. Tak więc wzrost akcji Microsoft jest wprost proporcjonalny do wzrostu zapotrzebowania na technologię chmury.

Niebotyczne pieniądze

Apple, Microsoft i Amazone, wszystkie te firmy inwestują ogromne pieniądze w rozwój technologii chmur i są na najlepszej drodze do osiągnięcia niebotycznej wartości 2 bilionów dolarów. Każdy z tych gigantów może jako pierwszy osiągnąć tę zawrotną wartość rynkową. Niezależnie od tego kto wygra ten wyścig, praktycznie pewnym jest, że każda z tych firm wartość tę osiągnie w najbliższym czasie. Przezorny zawsze ubezpieczony, a więc nawet po wygaśnięciu pandemii zapotrzebowanie na usługi cloud nie zmniejszy się drastycznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Ciężko im zaprzeczyć" - Bill Gates skomentował teorie konspiracyjne dotyczące jego wpływu na pandemię
  2. Rusza szczepionkowy plan Billa Gatesa. 300 mln zaszczepionych dzieci do 2025 roku
  3. Czy uważasz Billa Gatesa za wielkiego wizjonera?
  4. Bill Gates rusza na front walki z koronawirusem. Jego nowy projekt odpowie na trzy kluczowe pytania

Następny artykuł