Techgame.pl
Bill Gates, WEF 2009 Davos

Wikimedia commons

Microsoft zarobi prawie bilion dolarów dzięki pandemii. Eksperci są co do tego przekonani

9 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Osiągniecie wartości rynkowej 1 biliona dolarów zajęło firmie Microsoft blisko 44 lata. Tym samym firma dołączyła do grona dwóch innych gigantów amerykańskiej giełdy (Amazon i Apple), które przekroczyły tę magiczną barierę. Oka

W kwietniu bieżącego roku Microsoft osiągnął niebotyczną wartość 1 biliona dolarów. Obecnie jest wart 1.42 biliona dolarów, a wartość ta rośnie z dnia na dzień. Pojedyncza akcja firmy kosztuje obecnie 130 dolarów, natomiast przewidywana cena na rok 2022 jest dwukrotnie wyższa. Znany analityk Philip Winslow z Wells Fargo Securities uważa że, Microsoft może przekroczyć barierę 2 bilionów w mniej niż dwa lata, a wtedy wartość akcji giganta wyniesie 283 dol. za akcję.

Globalny kryzys spadł z nieba

Amerykańscy analitycy uważają, że tak szybki wzrost jest wynikiem globalnego kryzysu spowodowanego epidemią COVID-19. Złośliwi mogą wręcz stwierdzić, że koronawirus spadł Microsoftowi z nieba, ze względu na ogólnoświatowe zwiększenie zapotrzebowania na usługi cloud. Wynika to z konieczności relokacji pracowników firm do domów i przeniesienia danych w bezpieczną przestrzeń internetową. Firma jest jednym z największych na świecie dostawców tej technologii.

Sukces firmy

Philip Winslow zaznacza również, że to właśnie zaawansowane systemy chmur Microsoftu doprowadziły firmę do takiego sukcesu na giełdzie i w najbliższym czasie przewidywane są tylko kolejne wzrosty wartości giganta. Pandemia pokazała nam, że niekorzystanie z technologii chmury jest przepisem na porażkę w świecie biznesu. Tak więc wzrost akcji Microsoft jest wprost proporcjonalny do wzrostu zapotrzebowania na technologię chmury.

Niebotyczne pieniądze

Apple, Microsoft i Amazone, wszystkie te firmy inwestują ogromne pieniądze w rozwój technologii chmur i są na najlepszej drodze do osiągnięcia niebotycznej wartości 2 bilionów dolarów. Każdy z tych gigantów może jako pierwszy osiągnąć tę zawrotną wartość rynkową. Niezależnie od tego kto wygra ten wyścig, praktycznie pewnym jest, że każda  z tych firm wartość tę osiągnie w najbliższym czasie. Przezorny zawsze ubezpieczony, a więc nawet po wygaśnięciu pandemii zapotrzebowanie na usługi cloud nie zmniejszy się drastycznie.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >