Techgame.pl
Bill Gates, WEF 2009 Davos

Wikimedia commons

Microsoft zarobi prawie bilion dolarów dzięki pandemii. Eksperci są co do tego przekonani

9 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Osiągniecie wartości rynkowej 1 biliona dolarów zajęło firmie Microsoft blisko 44 lata. Tym samym firma dołączyła do grona dwóch innych gigantów amerykańskiej giełdy (Amazon i Apple), które przekroczyły tę magiczną barierę. Oka

W kwietniu bieżącego roku Microsoft osiągnął niebotyczną wartość 1 biliona dolarów. Obecnie jest wart 1.42 biliona dolarów, a wartość ta rośnie z dnia na dzień. Pojedyncza akcja firmy kosztuje obecnie 130 dolarów, natomiast przewidywana cena na rok 2022 jest dwukrotnie wyższa. Znany analityk Philip Winslow z Wells Fargo Securities uważa że, Microsoft może przekroczyć barierę 2 bilionów w mniej niż dwa lata, a wtedy wartość akcji giganta wyniesie 283 dol. za akcję.

Globalny kryzys spadł z nieba

Amerykańscy analitycy uważają, że tak szybki wzrost jest wynikiem globalnego kryzysu spowodowanego epidemią COVID-19. Złośliwi mogą wręcz stwierdzić, że koronawirus spadł Microsoftowi z nieba, ze względu na ogólnoświatowe zwiększenie zapotrzebowania na usługi cloud. Wynika to z konieczności relokacji pracowników firm do domów i przeniesienia danych w bezpieczną przestrzeń internetową. Firma jest jednym z największych na świecie dostawców tej technologii.

Sukces firmy

Philip Winslow zaznacza również, że to właśnie zaawansowane systemy chmur Microsoftu doprowadziły firmę do takiego sukcesu na giełdzie i w najbliższym czasie przewidywane są tylko kolejne wzrosty wartości giganta. Pandemia pokazała nam, że niekorzystanie z technologii chmury jest przepisem na porażkę w świecie biznesu. Tak więc wzrost akcji Microsoft jest wprost proporcjonalny do wzrostu zapotrzebowania na technologię chmury.

Niebotyczne pieniądze

Apple, Microsoft i Amazone, wszystkie te firmy inwestują ogromne pieniądze w rozwój technologii chmur i są na najlepszej drodze do osiągnięcia niebotycznej wartości 2 bilionów dolarów. Każdy z tych gigantów może jako pierwszy osiągnąć tę zawrotną wartość rynkową. Niezależnie od tego kto wygra ten wyścig, praktycznie pewnym jest, że każda  z tych firm wartość tę osiągnie w najbliższym czasie. Przezorny zawsze ubezpieczony, a więc nawet po wygaśnięciu pandemii zapotrzebowanie na usługi cloud nie zmniejszy się drastycznie.

Albert DługoszewskiAutor

autor techgame

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >