Techgame.pl
Fragment filmu prezentującego dymiącego Xboxa.

Twitter/Arek_Adamowicz/twitter.com/Arek_Adamowicz/status/1326449364630462470

Dymiące konsole Xbox Series X? Microsoft ostrzega przed fake news'ami

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Xbox Series X miał swoją premierę w listopadzie. Media donoszą, że konsola od Microsoftu zaliczyła ogromny sukces i przebiła otwarcie sprzedaży poprzedniego urządzenia z tej serii. W sieci pojawiają się jednak pierwsze nagrania nowych konsol, które

Pewien Polak udostępnił na Twitterze nagranie najnowszej konsoli od Microsoftu, a więc Xboxa Series X. Na filmiku, urządzenie bardzo mocno dymi sugerując poważną awarię. Producent przygląda się sprawie, istnieje podejrzenie, że nagranie jest fake newsem.

Nagranie dymiącego Xboxa Series X

W środę rano, użytkownik o nicku @Arek_Adamowicz opublikował na swoim profilu na Twiterze nagranie, na którym widzimy konsole Xbox Series X, z której wydobywa się gęsty, biały dym. Filmik został opatrzony opisem wyjaśniającym zaistniałą sytuację. "@XboxPL spotkała mnie niemiła niespodzianka zaraz po uruchomieniu nowego sprzętu.... Interfejs był jedynie w Menu, po minucie/dwóch użytkowania pojawił się zaledwie kłębek dymu... Czy w tej sytuacji mogę liczyć na wymianę sprzętu? Z góry dzięki za pomoc!” - pisał rozemocjowany użytkownik.

Microsoft przygląda się sprawie

Samo nagranie dymiącej konsoli trwa około 5 sekund. Chociaż nie wygląda jakby było spreparowane, to od razu w zasadzie pojawiły się głosy, które mówią, że jest to fake news i próba oszustwa. Sam Microsoft bardzo szybko zareagował na nagranie. “Zgłoś sprawę naszemu supportowi, on się Tobą zajmie. Dzisiaj możesz pisać na @XboxSupport” - napisał polski oddział Xboxa na Twitterze.

Sprawę komplikują kolejne nagrania, na których również widać dym unoszący się z nowej konsoli od Microsoftu. Podobne objawy zauważył chociażby użytkownik, który na Twitterze ukrywa się pod nickiem @NICKBLanco_. Microsoft zareagował na pojawiające się nagrania wadliwych konsol.

Producent zapewnia, że wszystkie urządzenia, które są wypuszczane na rynek, są testowane pod względem bezpieczeństwa. “Traktujemy poważnie wszystkie zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa produktów Microsoft. Każdy z nich spełnia lub przewyższa standardy branżowe. Aktualnie jesteśmy w trakcie analizy zaistniałej sytuacji” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Wyjaśnienie sytuacji

Internetowi eksperci zabrali się za sprawdzanie wiarygodności powyższych nagrań. Internauci podkreślają, że efekt dymiącego Xboxa Series X łatwo jest spreparować ze względu na budowę urządzenia. Konsola została zaprojektowana w taki sposób, aby zasysać zimne powietrze od dołu, przepuszczać je przez wszystkie podzespoły i wypuszczać charakterystyczną kratką na górze obudowy. Aby osiągnąć efekt dymiącego Xboxa wystarczy elektroniczny papieros i dmuchnięcie dymem w podstawę urządzenia. Dym przelatuje przez całą konsolę dzięki pracy wiatraków i ostatecznie wygląda jakby konsola się dymiła. Nagrania z dymiącymi Xboxami możecie zobaczyć klikając tutaj i tutaj. Prezentację w jaki sposób spreparować taki efekt znajdziecie tutaj.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >