Screen z gry Microsoft Flight Simulator 2020.
Źródło: Microsoft

38 lat historii lotnictwa. Microsoft Flight Simulator w pigułce

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
16 Sierpnia 2020

Najbardziej wyczekiwana premiera dla fanów miłośników lotnictwa tuż-tuż. Najnowszy Microsoft Flight Simulator zadebiutuje na PC już 18 sierpnia, z tej okazji twórcy przygotowali coś specjalnego. 

Początków historii lotnictwa możemy doszukiwać się w najodleglejszych czasach, w których ludzkość tworzyła pierwsze obiekty “latające”, takie jak włócznie, boomerangi i tym podobne. Prawdziwy start historii lotnictwa datuje się jednak na dużo później, a dokładniej rzecz ujmując na 21 listopada 1783 roku, kiedy to udokumentowano pierwszy lot balonem na gorące powietrze braci Montgolfier. Twórcy gry Microsoft Flight Simulator na historię lotnictwa spojrzeli jeszcze inaczej.

Microsoft lata ponad chmurami już prawie 40 lat

Pierwsza część serii Microsoft Flight Simulator ujrzała światło dzienne w październiku 1982 roku. Był to port z wersji na Amigę, Atari ST oraz Macintosha. Na te platformy symulacje lotów powstawały już w 1979 roku. Po uzyskaniu licencji, Microsoft uzupełnił grę o ulepszony silnik graficzny, zróżnicowaną pogodę, pory dnia oraz nowy system koordynatów. Kolejne wersje gry wychodziły w nierównych odcinkach czasowych co kilka lat, aż do dłuższej przerwy po wypuszczeniu Flight Simulator X w 2006 roku. Teraz przyszedł czas na 13 część z serii (liczba serii może się różnic w zależności od sposobu liczenia update’ów i dodatków).

Historia lotnictwa według Microsoftu

Z okazji nadchodzącej premiery najnowszej części Microsoft Flight Simulator, twórcy stworzyli film podsumowujący 38 lat cyber-lotnictwa pod swoją banderą. Na krótkim filmiku opublikowanym na oficjalnym kanale YT możemy zapoznać się z wszystkimi częściami komputerowego lotnictwa linii lotniczych Microsoft. Dzięki temu zestawieniu możemy zobaczyć jak długą drogę (chociaż w sumie bardziej długi lot) przebył Microsoft Flight Simulator. Najnowsza część zapowiada się przełomowo, świat, po którym przyjdzie nam się poruszać będzie ogromny, przy czym słowo świat nie jest tu użyte nad wyraz, ponieważ najnowsza część serii całkiem dokładnie odwzorowuje całą planetę. W oczekiwaniu na premierę najnowszej części symulatora lotnictwa zapnijmy więc pasy i zapoznajmy się z historią serii.

Następny artykuł