Microsoft Surface
Źródło: flickr/Sinchen.Lin/creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Tablety od Microsoftu tracą wsparcie. Sprawdź, które urządzenia zostaną pozbawione pomocy technicznej

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Listopada 2020

Microsoft poinformował swoich użytkowników o kolejnych urządzeniach, które w najbliższym czasie stracą wsparcie techniczne. Gigant technologiczny z Redmond zacznie wygaszać wsparcie dla pierwszych urządzeń Surface za niespełna rok.

Microsoft zaktualizował listę kolejnych urządzeń typu Surface, które w najbliższym czasie stracą wsparcie techniczne. Dotychczas takie wsparcie straciły urządzenia Surface RT, Surface Pro, Surface 2 oraz Surface Pro 2, a więc tablety, które swoją premierę miały jeszcze w 2013 roku. Teraz przyszedł na kolejne urządzenia z tej serii.

Niezwykły dodatek do gry Minecraft. Fani sci-fi będą zachwyceniNiezwykły dodatek do gry Minecraft. Fani sci-fi będą zachwyceniCzytaj dalej

Microsoft Surface od lat na rynku

Pierwsze tablety i laptopy z serii Microsoft Surface trafiły na rynek 26 października 2012 roku. Obecnie urządzenie wychodzi w różnych wersjach użytkowych. Od tradycyjnego tabletu, przez laptopy. Surface wypuszczany był również w dwóch wersjach: budżetowej RT oraz droższej Pro.

Microsoft Surface – ciekawa alternatywa dla iPada

Microsoft dotychczas nie mógł się pochwalić zbyt dobrą opinią w temacie sprzętów elektronicznych. O ile w temacie software gigant z Redmond dominuje od lat, tak w przypadku komputerów czy telefonów pozostaje w tyle.

Parę lat temu głośno było o mariażu Microsoftu z fińskim gigantem komórkowym, który nie do końca radził sobie z wejściem w erę smartfonów, a więc Nokią. Wspólnymi siłami opracowano telefon Nokia Lumia, który bazował na mobilnej wersji systemu operacyjnego Windows 8, smartfon okazał się jednak zupełną porażką, a współpraca tych dwóch firm została dosyć niespodziewanie zakończona.

MediaMarkt w oficjalnym oświadczeniu na temat dostępności konsoli PlayStation 5. Wielu będzie zaskoczonychMediaMarkt w oficjalnym oświadczeniu na temat dostępności konsoli PlayStation 5. Wielu będzie zaskoczonychCzytaj dalej

Microsoft Surface jest jednak wyjątkiem od reguły. Chociaż laptopy z tej serii nie wzbudziły wśród użytkowników jakiegoś większego entuzjazmu, to tablety, szczególnie w ostatnich latach, już tak. Recenzenci z całego świata podkreślają, że są to urządzenia niezwykle przemyślane, a pod wieloma względami nawet lepsze od dominującego od lat na rynku tabletów, iPada. W tym przypadku eksperci zwracają uwagę, na kompozytową, niezwykle wygodną i ergonomiczną klawiaturę, która jednocześnie działa jak obudowa do tabletu.

Koniec wsparcia. Które urządzenia stracą pomoc techniczną?

Pierwsza fala wygaszania wsparcia rozpocznie się 13 listopada 2021 roku. Użytkownicy takich sprzętów jak Surface Laptop, Surface Pro 4 czy Surface Book mogą więc jako pierwsi zacząć zastanawiać się nad przeniesieniem na urządzenia nowszej generacji. Na tym jednak nie koniec, wszyscy, którzy będą chcieli przerzucić się na nowsze sprzęty od Microsoftu powinni upewnić się, czy ich kolejny wybór również nie znalazł się na tej liście.

UOKiK ostrzega przed oszustami na Black Friday. Polacy mogą stracić pieniądze, koniecznie sprawdź jak się zabezpieczyćUOKiK ostrzega przed oszustami na Black Friday. Polacy mogą stracić pieniądze, koniecznie sprawdź jak się zabezpieczyćCzytaj dalej

W dalszej kolejności zakończenie wsparcia technicznego dotknie Surface Go z modemem LTE, czy Surface Pro 7. Te urządzenia przestaną być wspierane jesienią 2022 roku, a więc za niecałe dwa lata. Microsoft poinformował również, kiedy zakończenia wsparcia mogą się spodziewać użytkownicy najnowszych urządzeń typu Surface, a więc Surface Pro X z układem SQ2 i Surface Laptop Go, które miały swoją premierę w październiku 2020 roku.

Według zapewnień giganta z Redmond najnowsza generacja urządzeń typu Surface straci wsparcie techniczne 13 października 2024 roku, a więc równo cztery lata po ich premierze. Pełną listę przedstawiającą wszystkie modele, które zarówno już straciły wsparcie, stracą je w najbliższym czasie lub w przeciągu najbliższych lat znajdziecie na oficjalnej stronie Microsoftu lub klikając tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywa
  2. Działa podobnie jak sok i syrop, a jest łatwiejszy do zrobienia . Piorunujące działanie naparu z imbiru
  3. Niezwykły dodatek do gry Minecraft. Fani sci-fi będą zachwyceni
  4. MediaMarkt w oficjalnym oświadczeniu na temat dostępności konsoli PlayStation 5. Wielu będzie zaskoczonych
  5. Ogromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowane
  6. Chłopiec napisał wzruszający list do właścicieli golden retrieviera. Ciężko powstrzymać łzy
  7. Ikea wprowadziła długo wyczekiwaną usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonale

Następny artykuł