Techgame.pl
Zbliżenie na różowego pada do Xboksa

Pixabay

Microsoft pracuje nad nową formą Game Passa. Zrobi się rodzinnie

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Microsoft jest powszechnie chwalony za Game Passa, ale nie zamierza spoczywać na laurach. Usługę można rozbudować na przykład o formę jednej subskrypcji dla grupy użytkowników. Do takiego pomysłu na Twitterze odniósł się sam Phil Spencer.

  • Microsoft zdobył uznanie atrakcyjnym abonamentem dla graczy

  • Amerykańska firma ciągle pracuje nad podwyższeniem jakości usługi

  • Jednym z rozważanych rozwiązań jest rodzinny model subskrypcji

  • Niedawno konsolową usługę poszerzono o gry EA

Usługa Game Pass już teraz prezentuje się zacnie pod względem bogactwa oferty. Imponuje też przyjęty schemat dodawania gier first-party od razu na premierę bez dodatkowych opłat.

Xbox Game Pass dla całej rodziny

Dzięki temu mamy pewność, że na tę chwilę każda gra AAA zaanonsowana przez Microsoft zostanie udostępniona w ramach abonamentu. Podobnie działają programy proponowane przez EA oraz Ubisoft, ale ich ceny są wyższe.

Na zapytanie jednego z użytkowników Twittera odpowiedział lider Xboxa - Phil Spencer. Pytanie dotyczyło szans na wdrożenie nowego rodzaju subskrypcji dla członków rodziny w jednym gospodarstwie domowym.

Tego typu opcje daje na przykład Spotify. Pozwala to spokrewnionym klientom spod jednego adresu znacznie obniżyć koszty w porównaniu do standardowej formy.

Szef Xboxa przyznał, że takie rozwiązanie jest brane pod uwagę. Takie rozwiązanie z pewnością byłoby pomocne dla większych rodzin.

Obecnie abonament Game Pass kosztuje po 40 zł. na PC lub konsolę. Jest też wersja Ultimate, która zawiera obie formy oraz urządzenia Android. Łączone subskrypcje zapewne wyceniono by drożej, ale po podziale na członków rodziny cena powinna być atrakcyjniejsza.

Xbox przed kilkunastoma godzinami udostępnił specjalne podziękowania dla użytkowników Game Passa za wspólnie spędzony 2020 rok. Na filmie gamingowy kolos zaprezentował duży luz i dystans do siebie, porównując wyglądy Series X i Series S odpowiednio do lodówki i głośnika.

2021 rokiem Game Passa?

Największą styczniową premierą abonamentów Xbox Game Pass na PC i konsole będzie polskie Medium. Jak to polscy deweloperzy mają ostatnio w zwyczaju (Cyberpunk 2077, Dying Light 2) i ten tytuł został przesunięty.

Z pewnością była to niefortunna informacja dla Microsoftu, gdyż oznaczało to wypadnięcie z grafiku na start Series S|X już drugiego (i ostatniego) ekskluzywnego tytułu. Pierwszy to oczywiście Halo: Infinite.

Nie udało się zakończyć roku z rodzimym horrorem, ale poślizg nie jest duży i z końcem stycznia powinniśmy otrzymać produkt. Microsoft dużo obiecuje sobie po tytule krakowskiego Bloober Team. Gra jest chętnie wykorzystywana w materiałach reklamowych amerykańskiego giganta.

W 2021 roku powinniśmy dostać więcej tytułów ekskluzywnych od Microsoftu, aniżeli dwa wspomniane. Do Game Passa mają trafić też Psychonauts 2. Niestety w związku z pandemią wielu producentów wstrzymuje się z podaniem daty premiery, ale nie powinien to być koniec atrakcji ze strony Xboksa. Abonament to również tytuły zewnętrzne, a wiemy już na przykład, że do usługi na trafi dopełnienie sagi Yakuza 0-6. Na PC zmierza także EA Play, które jest teraz dostępne na konsolach.

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >