Techgame.pl
Bliźniaki przed laptopem. Smutne dzieci, bo korzystają z laptopa od Samsunga.

Pikist

Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Microsoft wypuścił właśnie autorskie narzędzie do kontroli rodzicielskiej. Microsoft Family Safety da wgląd rodzicom w dane, ile ich dzieci poświęcają czasu na korzystanie ze smartfonów, komputerów i Xboxa.

Testy aplikacji odbyły się w maju. Microsoft Family Safety udostępniać będzie również cotygodniowe raporty dotyczące aktywności dzieci.

Wgląd w internetową aktywność dziecka

Za pomocą narzędzia Microsoft Family Safety rodzic będzie mógł nie tylko kontrolować, ile czasu ich dziecko poświęca na elektroniczne gadżety (smartfon, komputer, tablet, Xbox), ale również z jakich aplikacji korzysta i jakie strony internetowe odwiedza. Rodzice będą mogli również ustalać konkretne limity na korzystanie z aplikacji, gier oraz urządzeń. Jeżeli rodzic będzie chciał zablokować witryny internetowe, których według niego, jego dziecko nie powinno oglądać, to aplikacja daje taką możliwość. Należy jednak w tym celu korzystać z Edga, a więc domyślnej przeglądarki sugerowanej przez Microsoft.

Proś a będzie ci dane?

Jeżeli dziecko osiągnie dzienny limit korzystania z danej aplikacji lub urządzenia, będzie mógł zwrócić się z prośbą do wyższej instancji, czyt. rodzica, z elektroniczną prośbą o przedłużenie limitu. To w głównej mierze od niego będzie zależało, czy dziecko może dalej korzystać z urządzeń, na których wyczerpało już limity. Rodzice będą mogli też trwale blokować wybrane aplikacje, jeżeli stwierdzą, że są one dla dziecka szkodliwe.

Microsoft z ochroną antysprytową

Układy z rodzeństwem, wentylator ustawiony na monitor, aby ten się nie grzał, zapasowe myszki i klawiatury schowane w pokoju. Kilkanaście lat temu, aby ominąć karę na komputer wystarczało trochę sprytu i umiejętności układania się z rodzeństwem. Microsoft się przed tym chroni, a dziecięca kreatywność w oszukiwaniu systemu może nie wystarczyć. Wszystko za sprawą specjalnej funkcji, która synchronizuje wszystkie podpięte urządzenia z danym kontem. Jeżeli więc dziecko przekroczy dzienny limit grania w Fortnite’a na Xbox’ie, to przełączenie się na smartofna, z poziomu, którego również można grać w tę popularną produkcję nic nie da.  

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
PS5

Bezpieczeństwo

Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

Czytaj więcej >
Cyberprzestępcy

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod użytkowników BlaBlaCar. Wykradają dane oraz pieniądze ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Chat

Bezpieczeństwo

Uwaga na nową metodę oszustów. Podszywają się pod znajomych i proszą o przelew

Czytaj więcej >
Fałszywa aplikacja

Bezpieczeństwo

Eksperci ostrzegają przed fałszywą aplikacją IKO. Atak hakerski na klientów PKO BP

Czytaj więcej >