Bliźniaki przed laptopem. Smutne dzieci, bo korzystają z laptopa od Samsunga.
Źródło: Pikist

Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
30 Lipca 2020

Microsoft wypuścił właśnie autorskie narzędzie do kontroli rodzicielskiej. Microsoft Family Safety da wgląd rodzicom w dane, ile ich dzieci poświęcają czasu na korzystanie ze smartfonów, komputerów i Xboxa.

Testy aplikacji odbyły się w maju. Microsoft Family Safety udostępniać będzie również cotygodniowe raporty dotyczące aktywności dzieci.

Wgląd w internetową aktywność dziecka

Za pomocą narzędzia Microsoft Family Safety rodzic będzie mógł nie tylko kontrolować, ile czasu ich dziecko poświęca na elektroniczne gadżety (smartfon, komputer, tablet, Xbox), ale również z jakich aplikacji korzysta i jakie strony internetowe odwiedza. Rodzice będą mogli również ustalać konkretne limity na korzystanie z aplikacji, gier oraz urządzeń. Jeżeli rodzic będzie chciał zablokować witryny internetowe, których według niego, jego dziecko nie powinno oglądać, to aplikacja daje taką możliwość. Należy jednak w tym celu korzystać z Edga, a więc domyślnej przeglądarki sugerowanej przez Microsoft.

Proś a będzie ci dane?

Jeżeli dziecko osiągnie dzienny limit korzystania z danej aplikacji lub urządzenia, będzie mógł zwrócić się z prośbą do wyższej instancji, czyt. rodzica, z elektroniczną prośbą o przedłużenie limitu. To w głównej mierze od niego będzie zależało, czy dziecko może dalej korzystać z urządzeń, na których wyczerpało już limity. Rodzice będą mogli też trwale blokować wybrane aplikacje, jeżeli stwierdzą, że są one dla dziecka szkodliwe.

Microsoft z ochroną antysprytową

Układy z rodzeństwem, wentylator ustawiony na monitor, aby ten się nie grzał, zapasowe myszki i klawiatury schowane w pokoju. Kilkanaście lat temu, aby ominąć karę na komputer wystarczało trochę sprytu i umiejętności układania się z rodzeństwem. Microsoft się przed tym chroni, a dziecięca kreatywność w oszukiwaniu systemu może nie wystarczyć. Wszystko za sprawą specjalnej funkcji, która synchronizuje wszystkie podpięte urządzenia z danym kontem. Jeżeli więc dziecko przekroczy dzienny limit grania w Fortnite’a na Xbox’ie, to przełączenie się na smartofna, z poziomu, którego również można grać w tę popularną produkcję nic nie da.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł