Techgame.pl > Gry > Niezwykły dodatek do gry Minecraft. Fani sci-fi będą zachwyceni
Łukasz Kopciński
Łukasz Kopciński 19.03.2022 05:21

Niezwykły dodatek do gry Minecraft. Fani sci-fi będą zachwyceni

Fragment filmu Explore the Star Wars galaxy in Minecraft!
Youtube/Minecraft

W ramach zakupu DLC Star Wars gracz zyska dostęp do zawartości pochodzącej z legendarnej, oryginalnej trylogii. Wrócimy zatem do wydarzeń, bohaterów i otoczenia kojarzonych z Nowej nadziei, Imperium kontratakuje i Powrotu Jedi. Co więcej, wykorzystując najświeższy fenomen The Mandaloriana, również i ten motyw gości w produkcji studia Mojang.

Paczka pełna gwiezdnowojennego dobra w Minecrafcie

Wszystko to umiejscowione zostało na dwunastu planetach, a wśród nich pustynna Tatooine, zalesiony Endor, skute lodem Hoth. Za lokacje posłużą ponadto dwie Gwiazdy Śmierci, które należą do Imperatora. 

Wiadomo już, na którym okresie bogatej historii Gwiezdnych wojen skupi się DLC, ale co tak naprawdę wejdzie w skład paczki? Gracze otrzymają mapy, skórki, stworzenia, zestaw tekstur, odpowiedni interfejs użytkownika oraz klimatyczną oficjalną muzykę i dźwięki. 

W tytule Mojangu pojawią się też klasyczne statki powietrzne, za których sterami będzie można zasiąść. W wywiadzie dla oficjalnej strony Star Wars, zaangażowani w produkcję David Keningale i Orion Kellogg uchylili rąbka tajemnicy, czego się spodziewać. Przetestować można na przykład Brzeszczota, jeden z nowszych modeli w uniwersum, wprowadzany za sprawą serialu The Mandalorian.

Tak każe obyczaj

Wehikuł łowcy nagród jest jednym z grywalnych środków transportu. Na dodatek skok w nadświetlną umożliwi szybką podróż między poszczególnymi światami. 

Pozostając przy hitowym serialu platformy Disney+. Gra udostępni przygody znane z tej produkcji, jak pomoc Jawom, ujeżdżanie blurrgów oraz co najważniejsze - poszukiwania Dziecka. 

W trybie survivalowym użytkownicy będą musieli stawić czoła złowrogiemu Imperium. Nocami, siły Ciemnej Strony Mocy, uprzykrzą graczowi życie.

Coraz więcej Gwiezdnych wojen w grach

To kolejny krok marki Star Wars w udostępnianiu licencji popularnym grom. Wcześniej przedmioty związane z kosmiczną franczyzą trafiły do Fortnite. Ostatnio również The Sims 4 doczekały się dodatku Wyprawa na Batuu, oferując przygody rozgrywane w odległej galaktyce. 

Gwiezdne wojny obfitują w różnorodne krajobrazy, surowce czy interesujące przedmioty i postaci. Kolaboracja z grą traktującą o eksploracji wydaje się być zatem rozsądnym ruchem.

Społeczność Minecrafta z pewnością w kreatywny sposób wykorzysta nowe możliwości. W końcu otwiera się przed nimi zupełnie nowa galaktyka perspektyw. 

Przenosiny do świata wykreowanego przez Georga Lucasa będą kosztowały chętnych 1340 minecoinów, czyli około 40 złotych. Z owej propozycji można skorzystać już teraz.

Powiązane