Screen z gry Minecraft. Drzewo, trawa, woda, niebo, słońce.
Źródło: Pexels

Minecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowego

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Lipca 2020

Kiedy wszyscy myśleli, że w Minecrafcie nie da się już nic więcej odkryć, ktoś spojrzał na ekran tytułowy gry i zadał sobie jedno bardzo ważne pytanie: a gdzie to?

Poszukiwania odpowiedzi na to z pozoru proste pytanie trwały miesiącami, jednak po wielu próbach w końcu udało się określić, gdzie możemy znaleźć teren widoczny przy odpalaniu gry.

Jak znaleźć mapę w Minecrafcie

Mapy w grze ze studia Mojang są generowane losowo, to oznacza, że za każdym razem, kiedy włączymy nową grę, to ta stworzy dla nas zupełnie nowy układ ogromnej planszy. Aby znaleźć konkretną mapę, która nas interesuje musimy znać jej seed, czyli specjalny ciąg cyfr przypisany do danej mapy.

Rekordowe Death Stranding na PC. Gra na modach wygląda wspanialeRekordowe Death Stranding na PC. Gra na modach wygląda wspanialeCzytaj dalej

Minecraft@Home w akcji

Za odnalezienie widoku z ekranu startowego gry wzięła się grupa graczy Minecraft@Home. Grupa na potrzeby poszukiwań stworzyła specjalne narzędzie służące do analizowania światów, po wielu miesiącach poszukiwań efektów nie było jednak widać. Udało się to dopiero osiągnąć w momencie połączenia mocy obliczeniowej komputerów graczy za pomocą platformy BOINC. Dzięki temu zabiegowi mapę udało się odnaleźć w 24 godziny. Poniżej możecie zobaczyć moment odnalezienia mapy.

Gdzie szukać wspomnianej mapy

Aby znaleźć charakterystyczny widok z ekranu startowego w “naturalnym środowisku”, należy w wersji beta 1.7.3 gry odnaleźć współrzędne X=61,48~, Y=75, Z=-68,73~. A no i najważniejsze, czyli seed mapy - 2151901553968352745 lub 8091867987493326313. Minecraft od czasu swojej oficjalnej premiery w 2011 roku stał się jedną z najpopularniejszych gier w historii gier komputerowych.

Naukowcy rozwikłali zagadkę Potwora z Loch Ness. Miłośnicy legend o Nessie nie są zachwyceniNaukowcy rozwikłali zagadkę Potwora z Loch Ness. Miłośnicy legend o Nessie nie są zachwyceniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: Microsoft za kilka dni zapowie nowe Fable
  2. Bloodborne jak Zelda. Fan stworzył 16-bitową wersję gry From Software
  3. Nieoficjalnie: Nowy Splinter Cell w drodze. Informację zdradził aktor dubbingowy
  4. Gracze protestują przeciwko Rockstar Games. Twórca gier o nich zapomniał

Następny artykuł