Techgame.pl
Screen z gry Minecraft. Drzewo, trawa, woda, niebo, słońce.

Pexels

Minecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowego

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Kiedy wszyscy myśleli, że w Minecrafcie nie da się już nic więcej odkryć, ktoś spojrzał na ekran tytułowy gry i zadał sobie jedno bardzo ważne pytanie: a gdzie to?

Poszukiwania odpowiedzi na to z pozoru proste pytanie trwały miesiącami, jednak po wielu próbach w końcu udało się określić, gdzie możemy znaleźć teren widoczny przy odpalaniu gry.

Jak znaleźć mapę w Minecrafcie

Mapy w grze ze studia Mojang są generowane losowo, to oznacza, że za każdym razem, kiedy włączymy nową grę, to ta stworzy dla nas zupełnie nowy układ ogromnej planszy. Aby znaleźć konkretną mapę, która nas interesuje musimy znać jej seed, czyli specjalny ciąg cyfr przypisany do danej mapy.

Minecraft@Home w akcji

Za odnalezienie widoku z ekranu startowego gry wzięła się grupa graczy Minecraft@Home. Grupa na potrzeby poszukiwań stworzyła specjalne narzędzie służące do analizowania światów, po wielu miesiącach poszukiwań efektów nie było jednak widać. Udało się to dopiero osiągnąć w momencie połączenia mocy obliczeniowej komputerów graczy za pomocą platformy BOINC. Dzięki temu zabiegowi mapę udało się odnaleźć w 24 godziny. Poniżej możecie zobaczyć moment odnalezienia mapy.

Gdzie szukać wspomnianej mapy

Aby znaleźć charakterystyczny widok z ekranu startowego w “naturalnym środowisku”, należy w wersji beta 1.7.3 gry odnaleźć współrzędne X=61,48~, Y=75, Z=-68,73~. A no i najważniejsze, czyli seed mapy - 2151901553968352745 lub 8091867987493326313. Minecraft od czasu swojej oficjalnej premiery w 2011 roku stał się jedną z najpopularniejszych gier w historii gier komputerowych.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >