Screen z mapy Greenfield. Największe miasto w grze Minecraft.
Źródło: Materiały prasowe

Gracze poświecili prawie 10 lat, aby zbudować miasto w grze Minecraft. Efekt jest niesamowity

W popularnej grze od studia Mojang AB powstawały już projekty zapierające dech w piersiach. Gracze tworzyli najpiękniejsze zabytki z całego świata, ikoniczne projekty znane z popkultury czy chociażby działające sprzęty elektroniczne. Teraz jednak przeszli samych siebie.

400 graczy stworzyło w Minecrafcie replikę Los Angeles, którą oddali w skali 1:1. Budowa Greenfield, bo tak nazwali nowopowstałe miasto, zajęła im 9 lat.

20 milionów sześcianów, a to jeszcze nie koniec

Chociaż twórcy zapewniają, że do pełnej finalizacji projektu brakuje jeszcze około 20% mapy, to już w tym momencie efekt robi naprawdę duże wrażenie. Twórcy do stworzenia tak szczegółowej mapy oddającej amerykańską metropolię w skali 1:1 wykorzystali ponad 20 milionów sześcianów, które są głównym budulcem w grze.

Greenfield - największe miasto w grze

Twórcy na oficjalnej stronie internetowej, na której mapa jest dostępna do ściągnięcia informują, że stworzone przez nich miasto Greenfield jest największym miastem jakie kiedykolwiek powstało w grze. Podczas budowy twórcy komunikowali się ze sobą za pomocą Discorda. Obecnie trwają testy, czy wszystkie funkcjonalności zawarte na mapie są w 100 procentach sprawne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 90-letnia babcia ogrywa młodzież w gry. Oglądają ją setki tysięcy ludzi
  2. The Last of Us 2: trailer z rozgrywki
  3. Legendarny aktor nie żyje. "Kratos" odszedł do krainy duchów
  4. Call of Duty Warzone: Producenci udostępnili tajemnicze miejscówki
Następny artykuł