Techgame.pl
Doom w Minecrafcie

Reddit - wideo - https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/hwxi7b/i_played_doom_in_minecraft_with_vmcomputers_mod/

Gra w grze, czyli Doom odpalony na Windowsie 95 w Minecrafcie

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Da się? No a jak! Moderzy uruchomili pierwszego Dooma w Minecrafcie przy użyciu komputera z Windowsem 95... również w grze. Spodziewamy się, że wkrótce pojawi się większa ilość śmiałków zapewniających nam tak nostalgiczne wycieczki.

Gra w systemie w grze... w systemie. Tak było. 

W Minecrafcie możesz więcej

Minecraft, czyli klasyczna już produkcja od studia Mojang niejednokrotnie udowodniła, że dla chętnego nie ma nic trudnego. Zapewne przy okazji premiery produkcji nikt nie spodziewał się, że w grze będzie dało się odzwierciedlić klasyczne budowle w skali 1:1, całe światy z innych gier, książek czy filmów, a nawet... próbować odwzorować jak najwierniej rzeczywiste miasta. To zaledwie wierzchołek góry lodowej możliwości. Dzięki niezwykle aktywnym moderom, w Minecrafcie można jeszcze więcej. 

Doom i Windows 95 w grze

Minecraft ostatnio znów zasłynął, choć podobnych sytuacji zdarzało się wcześniej już całkiem sporo - uruchomienie w produkcji od Mojang innej gry (zazwyczaj retro). Tym razem sytuacja jest dość wyjątkowa, gdyż w Minecrafcie udało się nie tylko w pełni cieszyć się klasycznym Doom'em z 1993 roku, ale też na wirtualnym komputerze odpalić grę za pomocą sprawnie działającego Windowsa 95. Aby tego dokonać potrzeba szeregu różnych modów pozwalających nam cieszyć się wirtualnym PC'tem i importującymi do niego rzeczywiste programy. Dokładne instrukcje znajdziecie tutaj

Minecraft nigdy się nie znudzi

Warto oczywiście pamiętać, że wszelkie zabawy w modowanie Minecrafta użytkownik robi na własną odpowiedzialność - nigdy nie wiadomo, czy zostanie osiągnięty odpowiedni efekt. Szybko oczywiście okazało się, że nie tylko Doom mógłby ruszyć na wirtualnej maszynie. Choć to właśnie ta klasyczna pozycja od id Software była już uruchamiana na lodówkach, pralkach czy w... samochodach.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >