Minecraft
Źródło: IGDB.com

Niesamowite nagranie. Ewolucja Minecrafta ujęta w 4-minutowym filmie

Kuba WielochKuba Wieloch
29 Lipca 2020

Pewien użytkownik reddita o tematyce Minecraft stworzył krótki film ukazujący 11-letni rozwój gry. Efekt jest niesamowity

Minecraft ma już 11 lat

Jak ten czas leci. Minecraft ukazał się w 2009 roku, a mam wrażenie, że gra jest z nami od stosunkowo krótkiego okresu czasu. Jakbym miał strzelać z pamięci, kiedy wyszła ta niesamowita produkcja, to powiedziałbym, że parę lat temu. Czas jednak płynie nieubłaganie, na szczęście jednak jest bardzo łaskawy dla najpopularniejszej budowniczej gry na świecie.

Fenomenalna gra

Minecraft jest fenomenem na niespotykaną wcześniej skalę. Tytuł do tej pory sprzedał się w ponad 200-milionowym nakładzie kopii. Sekretem do sukcesu jest niesamowicie prosta rozgrywka, która umożliwia rozwijanie kreatywności, a wiek użytkownika nie ma żadnego znaczenia, bo gra skierowana jest do każdego. Miłośników Minecrafta można znaleźć w absolutnie każdej grupie wiekowej. Dodatkowo gra działa na praktycznie każdym sprzęcie, ze względu na bardzo małe wymagania graficzne.

11 lat gry na 4-minutowym nagraniu

Użytkownik o nicku DeltaTheCimkin udostępnił ciekawy film na redditowej grupie Minecrafta. Postanowił zrobić krótki Let's Play (zaledwie 4 minuty) ukazujący rozwój gry w ciągu 11 lat. Twórca w jednym nagraniu zawarł kilkanaście różnych następujących po sobie wersji gry. Efekt? Fenomenalny, zresztą sami zobaczcie:

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł